درب شیشه ای سکوریت چیست؟
فروردین ۳, ۱۳۹۹
مزایای استفاده از کرکره برقی در چیست؟
فروردین ۳, ۱۳۹۹
نمایش همه

درب شیشه ای سکوریت چه مزایا و معایبی دارد؟

شیشه سکوریت به خاطر حرارت مجددی که در کوره به آن داده شده و یک دفعه سرد می شود، جنس آن سخت و محکم می گردد و در صورت شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل می شوند که قابلیت بریدن ندارند و در موارد متعدد مثل سقوط شیشه از ارتفاع و موارد زیاد دیگر احتمال خطر بسیار کاهش می آید. شیشه ای که بر اثر گذراندن فرایندی مکانیکی حرارتی، گرم و سرد شده و اکنون مقاومت بالایی نسبت به دما پیدا کرده است  را شیشه سکوریت می نامند.

این شوک دمایی موجب می شود که مقاومت این شیشه در برابر فشار و ضربه بالا رود. نحوه تولید این شیشه ها بدین صورت است که بعد از تولید شیشه خام فرایند سکوریت سازی که همان ایجاد تغییرات دمایی و شوک دمایی روی شیشه انجام می شود و شیشه سکوریت تولید می شود. تفاوتی که شیشه سکوریت با سایر شیشه های خام دارد مقاومت و سختی آن می باشد. در مقاله قبلی درارتباط با چیستی درب های شیشه ای سکوریت برای شما گفته ایم میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر برروی لینک کلیک کنید یا با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس حاصل فرمایید.

درب شیشه ای سکوریت

درب شیشه ای سکوریت چه مزایایی دارد ؟

ماهیت ایمنی شیشه سکوریت یکی از مزایای این نوع درب می باشد چراکه این محصول به هنگام ضربه خوردن و در لحظه شکستن به جای تبدیل شدن به تکه های تیز به بخش های کوچک و ریزدانه تقسیم شده و همچون شن ریزه فرود می آیند. این فرآیند سبب می شود علاوه بر آن که شیشه خرد شده به کسی آسیب نرسانده و با کمترین خطر خرد شوند.

کرکره درب پارکینگ چیست

مقاومت شیشه سکوریت، در دماهای گوناگون و شوک های حرارتی مهم است. اگر می خواهید در کنار مقاومت از ایمنی برخوردار باشید و در صورت برخورد با هر ضربه، کمترین آسیب را ببینید. قیمت شیشه سکوریت نسبت به انواع دیگر بالاتر است، کیفیت متمایز آن بسیار ارزشمندتر می باشد. اگر به تنوع دکوراتیو و استفاده از رنگ های متنوع علاقه مند هستید، می توانید از انواع طرح ها و رنگ های شیشه سکوریت نیز استفاده نمایید.

مقاومت بالای شیشه سکوریت، این محصول در برابر شوک های حرارتی، گرم و سرد شدن و تابش نور و حرارت و سرمای مداوم) مقاومت مناسب و قدرت تحمل آن را به شیشه ای محبوب برای فعالیت های ساختمانی و ایمنی تبدیل کرده است. تنوع در طرح و رنگ یکی دیگر از مزایایی است که می توان برای شیشه سکوریت بر شمرد. این تنوع به شما امکان طراحی دکوراسیون های مختلف با توجه به سلیقه شخصی تان را می دهد. اگر علاوه بر ایمنی و مقاومت به زیبایی محیط کار یا زندگی خود نیز اهمیت می دهید، نصب شیشه سکوریت بهترین گزینه برای شماست.

از لحاظ ایمنی بین ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از شیشه های معمولی است. درب سکوریت در طول زمان دچار زنگ زدگی، خوردگی و آسیب های اقلیمی و آب و هوایی نمی شود. با داشتن قابلیت تمیز کردن درب همواره حالت نو بودن را حفظ می کند و درب به حالت دکوراتیو و محیط زیبا تبدیل می کند. توانایی قفل شدن این نوع دربها بحث افزایش توانایی حفاظت از مکان را به خوبی روشن می سازد. از مواردی که نشان دهنده ایمنی این نوع درب ها می باشد مقاومت بالای درب شیشه سکوریت در برابر ضربه و فشار می باشد که امکان شکستن آن را به کمترین مقدار می رساند و در صورت ایجاد اتفاق و مشکلی که موجب ترک برداشتن شیشه می شود، ترک به کل شیشه منتقل می شود و به صورت ذرات ریز و صیقلی تبدیل می شود و به یک باره فرو می ریزد این امر موجب می شود که جان افراد در سلامت کامل بماند و آسیبی وارد نگردد.

دوربین مداربسته همراه با نصب در بابل

درب شیشه ای سکوریت

معایب درب شیشه ای سکوریت در چیست؟

همه محصولات در کنار مزایایی که دارند، معایبی هم دارند و اینکه محصول مورد نیاز ما چیست و چگونه آن را پیدا کنیم دقیقا به همین مزایا و معایب آن محصول بستگی دارد بنابراین در کنار آشنا شدن با مزایای زیاد درب شیشه ای سکوریت باید از معایب آن هم آگاهی پیدا کنیم تا بتوانیم انتخاب مناسبی داشته باشیم.

حساسیت شیشه سکوریت

درست است که شیشه های سکوریت مقاومت بسیار بیشتری نسبت به شیشه های معمولی دارند، اما لبه و گوشه های این نوع شیشه در برابر کوچکترین ضربات بسیار شکننده و حساس است. در صورتی که یک قسمت از شیشه های میرال یا سکوریت دچار شکستگی شود و یا ترک بردارد، کل شیشه خرد شده و فرو می ریزد.

قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه های میرال نسبت به شیشه های عادی و معمولی بالاتر است و این مسئله  می تواند به عنوان یکی از معایب شیشه سکوریت بر شمرده شود، اما از طرفی این قیمت بالاتر نسبت به کیفیت بالاتر این شیشه ها بهینه به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٠٩١٢٦٧٨٨٣٧٨