دزدگیر اماکن چیست و چه اجزایی دارد؟
مارس 23, 2020
دوربین مداربسته چه مزایایی دارد؟
مارس 25, 2020
نمایش همه

دوربین مداربسته چیست ؟ دوربین مداربسته از چه اجزایی تشکیل شده است؟

دوربین مداربسته درواقع برگردان فارسی کلمه انگلیسی  closet circuit television  یا به اختصار cctv می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند. دوربین مداربسته وسیله‌ای است که توسط آن می توانید نسبت به ضبط تصاویر در جهت اهداف نظارتی و شخصی اقدام کنید. تاریخچه استفاده از اولین دوربین مدار بسته به سال ۱۹۴۲ باز می‌گردد که ارتش آلمان برای نظارت بر روند پرتاب موشک های خود از دوربین مدار بسته استفاده کرد. اولین دوربین های تجاری با نام Vericon در سال ۱۹۴۹ در آمریکا به بازار عرضه شدند و نکته قابل توجه این عرضه تجاری، عدم نیاز به هر گونه مجوز دولتی برای استفاده از دوربین مداربسته بود. دوربین های مداربسته دارای انواع گوناگونی می باشند و این انواع براساس کاربرد و ویژگی دوربین ها تعیین می شود برای مثال یک دوربین دید در شب خوبی دارد و دوربینی دیگر دید در روز خوبی دارد و اینها براساس ویژگی ای که دارند به مدل های مختلفی تبدیل می شوند. جهت کسب مشاوره رایگان یا سفارش و نصب دوربین های مداربسته می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس حاصل فرمایید.

دوربین های مداربسته

دوربین های مداربسته

تاریخچه پیدایش دوربین مداربسته :

اولین رونمایی از دوربین مداربسته در اماکن عمومی آمریکا در سال ۱۹۷۳ بود. زمانی که در میدان تایمز نیویورک اولین دوربین مداربسته به منظور جلوگیری از جرایم در محدوده نصب شد اما نقش چشمگیری در کاهش جرایم ایفا نکرد. تا ایتکه در سال ۱۹۸۰ دوربین های مداربسته در سطح گسترده ای در سراسر آمریکا بخصوص در مراکز عمومی بکار گرفته شد. بنظر می آمد استفاده از دوربین مداربسته راهی ارزان تر در مقایسه با بکارگیری نیروهای پلیس برای شناسایی جرایم باشد.

قیمت موتور ساید کرکره اتوماتیک تیونی

سیستم مداربسته در سال ۱۹۴۲ میلادی توسط شرکت زیمنس آلمان به منظور مشاهده پرتاب موشک های v2 نصب شد. یک مهندس آلمانی به نام “والتر بروچ” مسئول نصب این سیستم بود.
در آمریکا اولین تبلیغ دوربین مداربسته در سال ۱۹۴۹ مربوط به محصولی با نام “وریکون” بود که در تبلیغات گفته میشد به مجوز دولتی نیازی ندارد.از آن پس سیستم های ضبط تصاویر دوربین مداربسته در برخی پایگاه های فضایی بزرگ جهت ضبط تصاویر پرتاب موشک ها بکار گرفته شد و خیلی زود روی موشک ها نصب شد تا جایی که تصاویر را همراه با صدا به زمین ارسال کرد.

دوربین مداربسته چه اجزایی دارد؟

  • بدنه دوربین

شامل قاب اصلی و قاب بیرونی می شود.

  • لنز دوربین

اندازه چیپ تصویر دوربین‌ ها کوچک و محدود می باشد. این موضوع باعث میشود که تصویر تشکیل شده بر روی چیپ تصویر بسیار محدود باشد. برای رفع این مشکل باید از وسیله ای برای متمرکز کردن نور بر روی چیپ تصویر استفاده شود که به این وسیله لنز می گوییم.

  • بخش‌های الکترونیکی دوربین

شامل سنسور دوربین، منبع تغذیه و کانکتور می شود.

  • سوکت و اتصالات

برای اتصال کابل ها به شبکه استفاده می شود.

  • نمایشگر

نمایشگر به سرور یا NVR متصل شده و تصاویر دوربین های مداربسته را نشان می دهد.

  • هارد دیسک

هارد دیسک در سرور یا NVR نصب شده و وظیفه ضبط تصاویر را بر عهده دارد.

دوربین های مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٨٣٧٨ ٦٧٨ ٠٩١٢