دوربین مداربسته چه مزایایی دارد؟
مارس 25, 2020
دوربین مداربسته دیجیتال (HD) چیست و دوربین های مداربسته دیجیتال چه انواعی دارند؟
مارس 25, 2020
نمایش همه

دوربین مداربسته آنالوگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب دوربین های مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ (Analog CCTV) یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به سیگنال های الکترونیکی از آن استفاده می شود. این کار در دوربین های مداربسته به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor صورت میگیرد. این حسگر میتواند یکی از انواع CCD یا CMOS باشد. دوربین های مداربسته آنالوگ نسل قدیمی تر از سیستم های مداربسته را تشکیل می دهند که امروزه رفته رفته در حال از رده خارج شدن هستند. این دوربین ها در مقایسه با دوربین های شبکه یا دیجیتال از عیب های بزرگی برخوردارند که یکی از بزرگترین آنها محدود بودن کیفیت تصویر این دوربین هاست. جهت سفارش و نصب انواع دوربین های مداربسته می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس حاصل فرمایید.

پیشرفت های اخیر فناوری مخصوصا در حوزه امنیت در سال های اخیر به  وضوح دیده شده است هر چند که مسئله امنیت یک امر به روز می باشد و هر چه که به روزباشیم با هم روش هایی قطعا به  وجود خواهد آماد که مسئله امنیت را به حالت نا امن خواهد برد دوربین مداربسته دیجیتال نیز یک انقلاب در دوربین مداربسته می باشد که با آمدن آن نه تنها در قیمت بلکه در امنیت نیز بهبود حاصل  شد
سیگنال های ارسال شده توسط دوربین برای ساده سازی مطابق یکی از استانداردهای تلویزیونی رایج PAL یا NTSD به دستگاه ضبط کننده ارسال میگردد. از این طریق شما میتوانید دوربین انالوگ را به طور مستقیم به تلویزیون خود وصل کرده و تصاویر آن را ببنید.

در دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی فرستاده میشود. به همین دلیل این دوربین ها از سادگی زیادی برخوردارند و بسیار کم هزینه هستند.

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ

کیفیت تصویر در دوربین مداربسته آنالوگ چگونه است؟

یکی از بزرگترین عوامل کیفیت داشتن تصویر های دوربین رزولوشن تصویر می باشد که در دوربین های انالوگ این المان را با تیوی لاین نمایش میدهند. و هرچه قدر تیوی لاین دوربین بالاتر باشد کیفیت تصویر نیز بالاتر می شود. یکی از عیب های مهم و بزرگ دوربین های آنالوگ این می باشد که کیفیت تصویر در این دوربین ها بسیار محدود می شود. تیوی لاین یکی از استانداردهای رایج برای نشان دادن رزولوشن در سیستم های تلویزیونی آنالوگ است. این استاندارد از خط های عمودی قابل تفکیک برای کیفیت تصویر استفاده می کند. ماکزیمم تیوی لاین برای دوربین مداربسته آنالوگ، ۷۲۰ TVL است.

انواع موتورهای درب اتوماتیک

معایب دوربین های مداربسته آنالوگ :

  • کیفیت تصاویر خیلی خوب نیستند و همیشه تحت تاثیر نویزهای مختلف که بر روی تصاویر آنالوگ تاثیر می گذارند، قرار می گیرد.
  • ارسال تصاویر به صورت بی سیم، راهی ناامن است، زیرا این تصاویر به سادگی امکان رصد شدن را دارند.
  • این نوع دوربین ها به سیم کشی زیادی احتیاج دارند.
  • تصاویری که با این نوع دوربین ها ضبط می شوند، امکان زوم شدن ندارند و این یکی از عمده ترین معایب این نوع دوربین ها است.
  • به هنگام ارسال تصاویر به صورت بی سیم، به دلیل اینکه این تصاویر باید به صورت آنالوگ و در محدوده فرکانس های آنالوگ انتقال یابند به راحتی تحت تاثیر امواج داخلی قرار گرفته و کیفیت تصاویر پایین می آید.

مزایای دوربین های مداربسته آنالوگ :

 

  • این نوع دوربین از راه دور قابل کنترل است.
  • این نوع دوربین به دلیل سیستم ساده ای که دارد به سادگی قابل نصب است و برای نصب به افراد ماهر و متخصص نیازی ندارد.
  • عمده ترین مزیت و دلیل استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ، قیمت پایین این نوع دوربین نسبت به دوربین های آی پی است.
  • این نوع دوربین دارای تنوع بالایی است. دوربین آنالوگ را می توانید از نوع مینی تا نوع PTZ  که اندازه ای بزرگتر دارد تهیه و استفاده نمایید. بنابراین شما با توجه به نیاز و کاربرد این نوع دوربین، باید نوع آن را انتخاب نمایید.

دوربین مداربسته آنالوگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٨٣٧٨ ٦٧٨ ٠٩١٢