دوربین مداربسته چیست ؟ دوربین مداربسته از چه اجزایی تشکیل شده است؟
مارس 24, 2020
دوربین مداربسته آنالوگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب دوربین های مداربسته آنالوگ
مارس 25, 2020
نمایش همه

دوربین مداربسته چه مزایایی دارد؟

دوربین مداربسته به انگلیسی CCTV یا Closed Circuit Television می‌باشد. همانطور‌که از ترجمه کلمه به کلمه عبارت CCTV پیداست، انگلیسی‌زبانان به این نوع سیستم نظارت تصویری “تلویزیون مداربسته” می‌گویند. ولی ما فارسی‌ زبانان این نوع سیستم‌ های امنیتی را با نام دوربین مداربسته می‌ شناسیم. دوربین عنصر مهم یک سیستم حفاظتی و نظارت تصویری می‌باشد. سیستم‌های نظارت تصویری معمولا شامل دوربین، دستگاه ضبط و غیره هستند. وظیفه اصلی دوربین مداربسته دریافت تصویر محیط و ارسال آن برای دستگاه ضبط (DVR یا NVR) جهت ضبط و ذخیره‌ سازی می‌ باشد.

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد. جهت نصب و سفارش انواع دوربین های مداربسته می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس بگیرید.

دوربین مداربسته

در چه مکان هایی از دوربین مداربسته استفاده کنیم ؟

از دوربین های مدار بسته به طور اختصاصی در مکان های امنیتی و و نظارتی مانند فروشگاه ها، بانک ها، موسسات دولتی و … استفاده می شود. چندین مثال از مکان های مختلف که عموما از دوربین های مداربسته استفاده می کنند شامل :

استفاده در اتوبوس های شهری 

استفاده در اماکن خصوصی، منازل، شرکت ها، مدارس و مهد کودک ها

نظارت بر کنترل ترافیک در سطح کلان شهر ها

قیمت راهبند اتوماتیک و انواع راهبند

کنترل خطوط تولید در کارخانه ها

حمل و نقل عمومی

در استادیوم های ورزشی

استفاده در اتوبوس های شهری برای کنترل خرابکاری

استفاده از دوربین های مداربسته در مراکز تجاری

 

مزایای استفاده از دوربین مداربسته :

  • جلوگیری از ارتکاب جرم

داشتن دوربین مدار بسته در محل کار و زندگی می‌ تواند بعنوان یک عامل بازدارنده در برابر مجرمین و هر نوع فعالیت غیرقانونی باشد.

  • امکان ردیابی مجرمین

مجرم با اطلاع یا عدم اطلاع از وجود دوربین مداربسته در محل، مرتکب جرم و یا سرقت بشود شما می توانید با مشاهده تصاویر ذخیره شده و یا حتی مشاهده آنلاین محل وقوع حادثه، مجرم را ردیابی کنید.

  •  افزایش بازدهی پرسنل

کارفرمایان ترجیح می دهند با نصب دوربین های مدار بسته سازمان خود را تحت نظر داشته باشند. این موضوع می تواند باعث اطمینان پرسنل یک مجموعه از تحت نظر بودن توسط مدیر خود شود و در نهایت منجر به دقت بیشتر در فعالیت های فردی شان گردد.

  • نظارت بر فعالیت‌ ها

دوربین مدار بسته می توانند پیگیری هر اتفاقی که در محل می افتد را انجام دهند. با نظارت بر فعالیت کارکنان و بازدیدکنندگان در محل کسب و کارتان، شما و کارمندان‌تان خیالتان راحت است که از کوچکترین رخدادی در محل مطلع خواهید شد.

  • ثبت مدارک و وقایع

همیشه چک کردن زمان ورود و خروج کارکنان ایده خوبی است یا اینکه در جریان تحویل بسته یا حضور بازدید کنندگان ناشناس به ساختمان قرار بگیرید؛ با وجود دوربین مدار بسته در محل کارتان خیالتان راحت است که هیچ نکته‌ای از شما پنهان نخواهد ماند.

  •  محافظت از اموال، اسناد و اطلاعات
انواع راهبند مناسب ورودی های آپارتمان

استفاده از دوربین های مدار بسته در فضای داخلی سازمان به همراه تدابیر امنیتی و آماری دیگر مثل سیستم های ضبط صدا و تلفن می تواند باعث جلوگیری از سرقت اطلاعات، اسناد و اموال سازمان گردد.

  • مدیریت و نظارت از راه دور

دوربین های مداربسته با داشتن قابلیت ارسال تصاویر با استفاده از اینترنت این امکان را برای مدیران فراهم می آورند تا به اطمینان خاطر و فقط با در دسترس بودن اینترنت از هر مکان و زمانی حتی توسط تلفن همراه، محل کار خود را تحت کنترل داشته و مدیریت کنند.

  •  ایجاد ترس در مجرمین

استفاده درست از دوربینهای مدار بسته در محل مناسب می تواند احتمال وقوع جرم را کاهش دهد.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٨٣٧٨ ٦٧٨ ٠٩١٢