انواع تیغه پلی کربنات کرکره برقی (انواع تیغه شفاف)
آوریل 5, 2020
راهبند تلسکوپی چیست؟ این راه بند چند نوع دارد؟
آوریل 7, 2020
نمایش همه

دوربین مداربسته دید در شب IR و هرآنچه که باید از این دوربین مداربسته بدانید!

دوربین های مداربسته امروزه عضو مهمی در سیستم های حفظ امنیت برای اماکن مختلف هستند. با استفاده از دوربین مداربسته می توان هم از اعمال جرم پیشگیری کرد و هم به پیگیری جرایم اتفاق افتاده پرداخت. یکی از مهمترین نگرانی های کاربران دوربین های مداربسته، حفظ امنیت در زمان تاریکی یا شب است. امروزه دوربین های مداربسته متنوعی که کاربرد های متفاوتی دارند ساخته شده اند از دوربین های مداربسته آنالوگ تا دوربین های مداربسته تحت شبکه و دوربین مداربسته دیجیتال و … که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید برروی لینک کلیک کنید یا برای نصب دوربین مداربسته با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس بگیرید.

تمامی امواج نوری با طول موج پایین تر از نور مرئی مانند اشعه ماورا بنفش، اشعه ایکس، اشعه گاما برای انسان خطرناک هستند (و البته از بسیاری از سطوح رد شده و انعکاسی مشابه نور ندارند) در بین امواج نوری با طول موج بیشتر نیز تنها امواج مادون قرمز هستند که رفتاری مشابه نور مرئی دارند و در امواج رادیویی این رفتار مشابه نور نخواهد بود و در نتیجه تصویر ایجاد شده مشابه تصویر محیط نخواهد بود. دید در شب مادون قرمز (IR) در دوربین های مداربسته سالهاست مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که یکی از کاربردهای اصلی سیستم های دوربین مداربسته کاربری امنیتی است، ایجاد تصویر در شب یا نور کم برای این دوربین ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته دید در شب چگونه عمل میکند؟

دوربین‌ دید در شب یا همان مادون قرمز، دوربینی است که بدون در نظر گرفتن شرایط روشنایی کار می‌کند به این معنی که حتی هنگامی که میزان نور و روشنایی محیط صفر باشد، به شما کمک می‌کنند تا بطور دقیق از محیط خود با خبر شوید. دوربین های مداربسته که قابلیت دید در شب دارند، دارای LED هایی هستند که عموما به صورت دایره وار دور لنز قرار دارند که به این وسیله نور مورد نیاز برای ضبط تصاویر را تامین می کنند و بازه دید نور در چشم انسان محدوده ای بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ نانومتر است و هر نوری خارج از این محدوده باشد توسط چشم انسان قابل دیدن نیست.

دوربین مداربسته کیفیت بالا - معرفی انواع برند ها و مدل های دوربین با کیفیت

نور مادون قرمز، نوری است که با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست. مادون قرمز دارای طول موج طولانی‌تر و فرکانس پایین‌تری از نوری است که برای چشمان ما قابل مشاهده است. هر چیزی روی زمین بر اساس درجه حرارتی که از خود منتشر می‌کند، نوعی از نور مادون قرمز را به وجود می‌آورد.

چگونه می توانیم میزان دید در شب دوربین مداربسته را زیاد کنیم؟

  1.  نور مرئی محل نصب دوربین را افزایش دهید
  2.  یک یا چند نور مادون قرمز اضافه کنید
  3. از تابش مستقیم مادون قرمز های در لنز دوربین جلوگیری کنید
  4. از تابش مستقیم نور در لنز دوربین جلوگیری کنید
  5. LED مادون قرمز دوربین مداربسته را خاموش کنید
  6. شیشه لنز دوربین را تمیز کنید
  7. دوربین دارای فیلتر IR-CUT باشد

دید در شب ir یعنی چه ؟

واژه IR که مخفف infrare می باشد به معنای طیف مادون قرمز است. دوربین مداربسته دید در شب IR از طریق LED های مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن کرده و امکان تصویر برداری در شب را فراهم می اورند. امواج مادون قرمز به بخشی از طیف امواج  که به وسیله چشم انسان قابل رویت نیستند گفته می شود اما به وسیله سنسورهای تصویر دوربین ها قابل شناسایی هستند. از این طریق دوربین های دید در شب می توانند بدون به وجود آوردن نور مرئی محیط اطراف خود را روشن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٨٣٧٨ ٦٧٨ ٠٩١٢