دزدگیر اماکن آژیر دار – نصب دزدگیر اماکن آژیری با نازلترین قیمت
می 12, 2020
دوربین مداربسته چیست – انواع دوربین های مداربسته
می 14, 2020
نمایش همه

دوربین مداربسته آنالوگ چیست و هرآنچه که باید از این دوربین بدانید!

 

دوربین ها در جوامع امروزی به موضوعی مهم تبدیل شده اند و دوربین های آنالوگ یکی از انواع دوربین های مداربسته می باشد. جهت سفارش و نصب انواع دوربین های مداربسته می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس حاصل فرمایید. در دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی فرستاده میشود. به همین دلیل این دوربین ها از سادگی زیادی برخوردارند و بسیار کم هزینه هستند.

 

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته به انگلیسی CCTV یا Closed Circuit Television می‌باشد. همانطور‌که از ترجمه کلمه به کلمه عبارت CCTV پیداست، انگلیسی‌زبانان به این نوع سیستم نظارت تصویری “تلویزیون مداربسته” می‌گویند. ولی ما فارسی‌ زبانان این نوع سیستم‌ های امنیتی را با نام دوربین مداربسته می‌ شناسیم. دوربین عنصر مهم یک سیستم حفاظتی و نظارت تصویری می‌باشد. سیستم‌های نظارت تصویری معمولا شامل دوربین، دستگاه ضبط و غیره هستند. وظیفه اصلی دوربین مداربسته دریافت تصویر محیط و ارسال آن برای دستگاه ضبط (DVR یا NVR) جهت ضبط و ذخیره‌ سازی می‌ باشد.

تاریخچه دوربین های آنالوگ و طریقه کارکردن این دوربین ها :

تولید صنعتی دوربین های مداربسته آنالوگ (Analog CCTV) ابتدا در سال ۱۹۴۹ و توسط یک شرکت امریکایی شروع گردید. دوربین های مدار بسته از نظر نوع سیگنال خروجی به دو دسته آنالوگ و ای پی دسته بندی میگردند. مکانیزم اصلی دوربین های مدار بسته تبدیل کردن تصویر به سیگنالهای الکتریکی است که این کار به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor صورت میپذیرد. در این دوربین ها خروجی سیگنالهای دریافتی توسط حسگر به یک تقویت کننده ارسال شده و پس از تقویت به خروجی فرستاده میشوند. به دلیل وجود همین مکانیزم ساده دوربین های مدار بسته آنالوگ از انواع دیگر ساده تر بوده و طبعا کم هزینه تر نیز هستند.

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ چیست ؟

دوربین مداربسته آنالوگ داده های دریافتی را به  صورت آنالوگ می باید این دستگاه قابلیت تبدیل فرمت ها را ندارد اگر بخواهیم داده های دریفاتی را شما کنیم قطعا باید از یک دستگاه تبدیل کننده استفاده کنیم برای این منظور داده های دریافتی به یک دستگاه به  اسم DVR ارسال می شود این دستگاه قادر است داده های  دریافتی از دوربین های آنالوگ را ذخیره سازی و سپس با تبدیلآنها به فرمت دیجیتال آنها را روی دستگاه های گیرنده ماننده تلویزیون و مانیتور نمایش دهد

جک پارکینگی در کاشان - نصب جک درب اتوماتیک در کاشان و حومه

دوربین مداربسته آنالوگ (Analog CCTV) یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به سیگنال های الکترونیکی از آن استفاده می شود. این کار در دوربین های مداربسته به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا Imaging Sensor صورت میگیرد. این حسگر میتواند یکی از انواع CCD یا CMOS باشد.
در دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی فرستاده میشود. به همین دلیل این دوربین ها از سادگی زیادی برخوردارند و بسیار کم هزینه هستند.

مزایای دوربین مداربسته آنالوگ :

  • این نوع دوربین از راه دور قابل کنترل است.
  • این نوع دوربین به دلیل سیستم ساده ای که دارد به سادگی قابل نصب است و برای نصب به افراد ماهر و متخصص نیازی ندارد.
  • عمده ترین مزیت و دلیل استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ، قیمت پایین این نوع دوربین نسبت به دوربین های آی پی است.
  • این نوع دوربین دارای تنوع بالایی است. دوربین آنالوگ را می توانید از نوع مینی تا نوع PTZ  که اندازه ای بزرگتر دارد تهیه و استفاده نمایید. بنابراین شما با توجه به نیاز و کاربرد این نوع دوربین، باید نوع آن را انتخاب نمایید.

نصب دوربین مداربسته آنالوگ :

اصلی ترین جنبه نصب سیستم دوربین مداربسته آنالوگ و هر دوربین مداربسته ای انتخاب نقاط مناسب دوربین و DVR برای به حداکثر رساندن پوشش دوربین و به حداقل رساندن طول کابل که به نوبه خود باعث کاهش تلفات خط می شود که بر کیفیت فیلم تأثیر می گذارد. برای فضای داخلی گوشه ای از اتاق را انتخاب کنید که بیشتر نقاط ورود به اتاق قابل مشاهده باشد. یک پریز برق نیز باید در مجاورت باشد. برای بیرون از منزل مکان بالاتری را انتخاب کنید که در را پوشش می دهد روی پنجره ها، گاراژها و … همچنین نقاط بالاتر از ۱۰ طبقه را انتخاب کنید تا به راحتی خراب نشود.

تیغه کرکره برقی چیست؟ انواع تیغه کرکره برقی

ویژگی رزولوشن تصویر در دوربین های آنالوگ چگونه است؟

رزولوشن تصویر بزرگترین المان کیفیت تصویر دوربین هاست. در دوربین های انالوگ این المان را با تیوی لاین نمایش میدهند. طبیعتا هر قدر تیوی لاین دوربین بالاتر باشد کیفیت تصویر ان نیز بالاتر است. بزرگترین اشکال دوربین های مداربسته انالوگ محدودیت شدید کیفیت تصویر انهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٨٣٧٨ ٦٧٨ ٠٩١٢