دوربین مداربسته آنالوگ چیست و هرآنچه که باید از این دوربین بدانید!
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۹
بررسی انواع دوربین های مداربسته (از نظر ظاهر، کارکرد،نوع سیگنال)
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۹
نمایش همه

دوربین مداربسته چیست – انواع دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته یکی از انواع ابزار های حفاظتی و نظارتی است که با امروزی شدن جوامع نیاز به وجود این ابزارها بیشتر حس میشود. مجموعه ایمن صنعت در راه اندازی و نصب انواع دوربین های مداربسته سال هاست که خدمات با کیفیت و با نازلترین قیمت ارائه میکند. اگر ما هم میخواهید دوربینی برای منزل، مغازه، اداره، شرکت و … نصب کنید کافیست با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس بگیرید.

دوربین مداربسته به انگلیسی CCTV یا Closed Circuit Television می‌باشد. همانطور‌که از ترجمه کلمه به کلمه عبارت CCTV پیداست، انگلیسی‌زبانان به این نوع سیستم نظارت تصویری “تلویزیون مداربسته” می‌گویند. ولی ما فارسی‌ زبانان این نوع سیستم‌ های امنیتی را با نام دوربین مداربسته می‌ شناسیم. دوربین عنصر مهم یک سیستم حفاظتی و نظارت تصویری می‌باشد. سیستم‌های نظارت تصویری معمولا شامل دوربین، دستگاه ضبط و غیره هستند. وظیفه اصلی دوربین مداربسته دریافت تصویر محیط و ارسال آن برای دستگاه ضبط (DVR یا NVR) جهت ضبط و ذخیره‌ سازی می‌ باشد.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد. جهت نصب و سفارش انواع دوربین های مداربسته می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس بگیرید.

دوربین مداربسته به انگلیسی CCTV یا Closed Circuit Television می‌باشد. همانطور‌که از ترجمه کلمه به کلمه عبارت CCTV پیداست، انگلیسی‌زبانان به این نوع سیستم نظارت تصویری “تلویزیون مداربسته” می‌گویند. ولی ما فارسی‌ زبانان این نوع سیستم‌های امنیتی را با نام “دوربین مداربسته” می‌شناسیم. دوربین عنصر مهم یک سیستم حفاظتی و نظارت تصویری می‌باشد. سیستم‌های نظارت تصویری معمولا شامل دوربین، دستگاه ضبط و غیره هستند. وظیفه اصلی دوربین مداربسته دریافت تصویر محیط و ارسال آن برای دستگاه ضبط DVR یا NVR جهت ضبط و ذخیره‌سازی می‌باشد.

دزدگیر اماکن چه کاربردی دارد ؟

دوربین مداربسته درواقع وسیله ای است که توسط آن می توانید نسبت به ضبط تصاویر در جهت اهداف نظارتی و شخصی اقدام نمایید. تاریخچه استفاده از اولین دوربین مدار بسته به سال ۱۹۴۲ باز می‌گردد که ارتش آلمان برای نظارت بر روند پرتاب موشک های خود از دوربین مدار بسته استفاده کرد. اولین دوربین های تجاری با نام Vericon در سال ۱۹۴۹ در آمریکا به بازار عرضه شدند و نکته قابل توجه این عرضه تجاری، عدم نیاز به هر گونه مجوز دولتی برای استفاده از دوربین مداربسته بود.

انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته

مزایای استفاده از دوربین مداربسته :

 1. جلوگیری از ارتکاب جرم
 2. نظارت بر فعالیت‌ ها
 3. ثبت مدارک و وقایع
 4. امکان ردیابی مجرمین
 5.  محافظت از اموال، اسناد و اطلاعات
 6.  افزایش بازدهی پرسنل
 7. مدیریت و نظارت از راه دور

انواع دوربین های مداربسته :

از چند نوع می توان دوربین های مداربسته را بررسی کرد. دوربین های مداربسته از نظر قاب و پوشش، از نظر شکل ظاهری و کاربرد همچنین از نظر نوع سیگنال به چند دسته تقسیم می شوند که در زیر دسته بندی های دوربین مداربسته و انواع آن را مشاهده میکنید.

از نظر قاب و پوشش :

 1. دوربین های قاب فانتزی
 2. دوربین های ضد آب قاب بزرگ (پمپ بنزینی)
 3. دوربین های مخفی

از نظر شکل ظاهری و کاربرد متناظر :

 1. دوربین های صنعتی
 2. دوربین های مینیاتوری
 3. دوربین های دام dome
 4. دوربین های اسپید دام (دوربین های چرخشی ptz)
 5. دوربین های مادون قرمز ir

از نظر نوع سیگنال :

 1. دوربین های آنالوگ
 2. دوربین های دو منظوره
 3. دوربین های ip (آی پی تحت شبکه)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٠٩١٢٦٧٨٨٣٧٨