دوربین مداربسته طرح لامپ
دوربین مداربسته طرح لامپ چیست؟ – نصب دوربین مداربسته طرح لامپ
خرداد ۲۸, ۱۳۹۹
نصب جک درب ورودی
نصب جک درب ورودی – جک درب آرام بند و نصب آن را بهتر بشناسید!
خرداد ۲۸, ۱۳۹۹
نمایش همه

دوربین مداربسته ضبط صدا چیست؟ و نصب دوربین ضبط صدا

دوربین مداربسته ضبط صدا

دوربین ضبط صدا درواقع می تواند هریک از انواع دوربین های مداربسته باشد که با اضافه کردن یک میکروفن قابلیت ضبط صدا نیز پیدا کند. نصب دوربین ضبط صدا توسط مجموعه ایمن صنعت با نازلترین قیمت انجام می شود کافیست با شماره ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸ تماس بگیرید.  مجموعه ایمن صنعت هم در خصوص نصب کرکره برقی، نصب دزدگیر اماکن، نصب جک درب، نصب راه بند، نصب درب ریلی، نصب درب شیشه ای سکوریت هم خدمات شایانی را با نازلترین قیمت ارائه می دهد.

استفاده از دوربین های مداربسته در دنیای امروز برای تمام افرادی که صاحب کسب و کار هستند ضروری است. مهم ترین کاربرد این دوربین ها نیز حفظ امنیت و نظارت است. اما سوالی که هنگام مشاهده دوربین مداربسته برای بسیاری از ما پیش می آید این است که آیا این دوربین ها قابلیت ضبط صدا را دارند؟  مسلما برای ما که در معرض دید دوربین ها قرار داریم، قابلیت ضبط صدا خوشایند نیست. اما بهتر است افرادی که می خواهند از دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا استفاده کنند، این مقاله را مطالعه کنند.

یکی از کاربرد های رایج دوربین مدار بسته ، امکان ضبط صدای محیط با استفاده از میکروفن می باشد در این مقاله انواع روش های ضبط صدای محیط توسط دوربین های تحت شبکه یا دوربین های HD هایک ویژن را معرفی می کنیم. ضبط صدا در دوربین های مداربسته بنا به تکنولوژی مورد استفاده متفاوت می باشد. اکثر دوربین های مداربسته ip و ahd به میکروفن مجهز نیستند ولی می توانید به راحتی به آنها میکروفن هم اضافه کنید و از مزایای شنود صدا بهره ببرید

جک پارکینگی در اردبیل - نصب جک درب اتوماتیک در اردبیل و حومه

چگونه می توان با انواع دوربین های مداربسته، ضبط کردن صدا نیز داشته باشید؟

با نصب میکروفن بر روی انواع دوربین های مداربسته می توانید صدا را هم در کنار تصویر داشته باشید. نصب میکروفن بر روی هر کدام از دوربین ها روش های مخصوص دارد. برای نمونه در دوربین آنالوگ، میکروفن مستقیما به دستگاه ضبط DVR وصل می شود. شما این امکان را دارید که به تعداد ورودی های صدایی که بر روی DVR قرار دارد میکروفن نصب کنید.

دوربین مداربسته ضبط صدا

ضبط صدای محیط توسط دوربین تحت شبکه :

در سیستم تحت شبکه دوربین IP با استفاده از میکروفنی که بر روی آن نصب می شود می تواند صدای محیط را دریافت و برای ضبط به NVR ارسال کند. سیستم ضبط NVR هم تصویر دوربین را بهمراه صوت محیط ضبط می کند. دوربین های مجهز به ورودی میکرون در هایک ویژن به دو دسته تقسیم می شوند.

ضبط صدای محیط توسط دوربین HD :

در سیستم دیجیتال یا HD مدل های دوربینی که مجهز به ورودی مستقیم میکروفن هستند بسیار محدود است در این سیستم ، دوربین ها بطور مستقل نصب می شوند و برای ضبط صدای محیط، کاربران باید از میکرفن های مجزا استفاده کنند . این میکروفن ها را می توان در جایی غیر از کنار دوربین نصب کرد و صوت آن را با یک کابل مجزا بصورت مستقیم به DVR متصل کرد . در این حالت پس از اتصال مجزای میکروفن به DVR وارد تنظیمات دستگاه شده و صوت میکروفن را بر روی یک کانال دلخواه ( معمولا کانال های ابتدایی دستگاه DVR ) تنظیم می کنیم . بدین ترتیب می توان با استفاده از میکروفن مجزا صدای محیط را در یک سیستم دیجیتال ضبط کرد.

کرکره برقی درب ورودی آپارتمان

نصب دوربین های ضبط صدا :

قابلیت ضبط صدا در دوربین های مداربسته به شکل معمول وجود ندارد و برای شنود و ضبط صدای محیط باید برای سیتم امنیتی، میکروفون نصب شود. برخی از دوربین های مداربسته تخصصی قابلیت ضبط صدا دارند و دستگاه ضبط DVR در این دوربین ها مجهز به ورودی صدا می باشند. معمولا از نصب میکروفون و ضبط صدا در دوربین های مداربسته اجتناب میشود که دلیل آن رعایت مسائل حقوقی و اخلاقی و از جهتی کاهش هزینه ها می باشد. دربرخی کشورها نصب میکروفون و شنود نقض حقوق فردی شمرده میشود و از این رو دوربین های مداربسته نباید دارای میکروفون باشند.

نصب میکروفون برای دوربین آنالوگ :

برای دوربین های آنالوگ معمولا میکروفون های باکس استفاده میشود و دیجیتال سزی صدا در زمان ضبط اتفاق میافتد.این نوع از میکروفون معمولا یک کابل برای اتصال به منبع تغذیه دارند و با یک کابل دیگر به دستگاه ضبط تصویر متصل میشوند. به این ترتیب صدا به وسیله میکروفون دریافت و به دستگاه NVR فرستاده میشود.

نصب میکروفون برای دوربین تحت شبکه :

در دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP میکروفون را نمیتوان به صورت جداگانه به دستگاه متصل کرد و تمامی اطلاعات دوربین از طریق کابل شبکه و پورت Ethernet به دستگاه NVR منتقل میگردد.در برخی از انواع دوربین های IP قابلیت نصب میکروفون به خود دوربین وجود دارد. برای دوربین های تحت شبکه ای که قابلیت اضافه شدن میکروفون ندارند میتوان از یک دستگاه HVR استفاده کرد. به این ترتیب میتوانید به دستگاه خود میکروفون آنالوگ اضافه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش محصولات : ٠٩١٢٦٧٨٨٣٧٨