کرکره اتوماتیک پارکینگ
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
نصب کرکره برقی درب مغازه: مزایا و اهمیت
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
نمایش همه

کارگاه کرکره سازی

کارگاه آماده سازی سفارشات و کرکره برقی سازی در تهران و کرج

 

کرکره سازی از جمله مواردی می باشد که برای تولید آن نیاز به یک واحد تولیدی کاملا تخصصی است و در کارگاه های کوچک و متوسط نمی توان به نحو احسن کرکره برقی را تولید و عرضه کرد.

امروزه کرکره های برقی با نام ضد سرقت معروف شده است چراکه از کارهای اصلی این نوع کرکره ها به حساب می آید و باعث می شود امنیت پارکینگ های مجتمع های بزرگ تامین شود و طبق قانونی که شهرداری وضع کرده است همه ی مجتمع ها کرکره برقی را حتما داشته باشند.

همچنین سهولت در استفاده از کرکره برقی با فشردن دکمه ریموت و بصورت خودکار عمل کردن آن باعث گردیده تمامی اقشار به راحتی از آن استفاده کنند و عدم تولید سر و صدا نسبت به کرکره های دستی و سنتی آرامش بیشتری را فراهم کرده است.

دلیل این موضوع نیاز به ابزار کاملا مجهز است که معمولا در واحد های تولیدی کرکره برقی نامعتبر و کوچک قابل استفاده نمی باشد و همین موضوع علت اصلی خرابی های زود هنگام است که نیاز برای تعمیرات کرکره برقی را طلب می کند.

 

کارگاه آماده سازی سفارشات و کرکره برقی سازی در تهران و کرج

 

تیغه کرکره‌ها به دو روش رول فرم و اکستروژن تولید می‌شوند. تیغه کرکره‌های تولید شده به روش اکستروژن به علت مشکلات این روش تولید (ترک‌های داخلی و سطحی، تمرکز تنش، الگوهای جریانی، خراش سطحی و …) استحکام و کیفیت پایین‌تری نسبت به روش رول فرم دارند.

ایراداتی که در صورت ساخت کرکره برقی در کارگاه های نامعتبر ممکن است ایجاد شود به شرح زیر است :

جدا شدن تیغه ها در هنگام تولید ، نصب و استفاده در کارگاه کرکره سازی

از کار افتادن موتور کرکره برقی به دلیل فشار ناشی از نصب نادرست در محل مورد نظر و ایرادات ایرودینامیکی

ایجاد سر و صدای بالا در هنگام استفاده از کرکره برقی

از بین رفتن ظاهر تیغه ها به دلیل استفاده از رنگ های غیر استاندارد

عدم یکپارچه گی تیغه ها به دلیل به کار گیری نیروهای غیر متخصص

جالب است بدانید که تمامی قطعات کرکره برقی باید متناسب با اندازه و نوع موتور و همچنین منطقه ای که قرار است نصب شود انتخاب شود و باید علاوه بر استاندارد سازی در هنگام تولید در زمان نصب نیز تمامی نکات رعایت شود.

به کارگیری موتور های “توبلار کمپانی آلمانی الرو “و “کمپانی ایتالیایی فک “در کرکره پنجره های جاده ابریشم کیفیتی بسیار بالا را برای استفاده طولانی مدت به شما ارائه می نماید.

 

کارگاه کرکره سازی

 

 

کاهش بازده عملکردی تیغه سازی کرکره برقی زمانی اتفاق می افتد که اموزش لازم برای استفاده از ان در هنگام نصب داده نشود و استفاده از قطعات معیوب نیز عاملی است برای کاهش تولید عمر کرکره برقی در هر سطحی که تولید شده باشد.

ساخت کرکره برقی در واحد های صنعتی بزرگ و معتبر به دلیل وجود واحد کنترل کیفیت امکان اشتباه در تولید بسیار پایین است.

 

کرکره های برقی از بهترین درب ها برای تامین امنیت فروشگاه ها محسوب میشوند و امروزه نیز با توجه به امنیت بالای خود کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده اند. کرکره برقی بعد از تولید در کارگاه باید در محل مورد نظر نصب شود که اتفاقا این مرحله یکی از مهمترین و حساس ترین بخش کار محسوب میشود. همان اندازه که در ساخت کرکره برقی باید دقت بخرج داده شود، نصب کرکره برقی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مراحل انجام کار باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. نصب کرکره برقی توسط یک شخص عادی غیر ممکن است زیرا تخصص لازم را نداشته و همچنین ممکن است خطراتی را برای او به همراه داشته باشد. دستگاه های الکترونیکی که از جریان برق برای شروع کار استفاده میکنند خطراتی را برای یک فرد عادی به همراه دارند که از این رو افراد غیز حرفه ای و عادی باید از این تجهیزات فاصله بگیرند. بیشتر قسمتهای کرکره برقی در کارگاه تولید و در محل نصب میشوند که این روند نصب باید با حوصله و همچنین بصورت اصولی توسط افراد متخصص که تجهیزات مناسب را در اختیار دارند انجام شود.

 

نمایندگی کرکره برقی سازی

 

 

هزینه تولید کرکره برقی در کارگاه کرکره سازی و فروش ان در واحدهای معتبر نیز کاملا مناسب بوده و همین موضوع باعث می شود که از قیمت های نامتعارف اعلام شده توسط افراد سودجو در امان بمانید.

مروزه با پیشرفت تکنولوژی به جای کرکره های سنتی که در قدیم استفاده میشد از کرکره های اتوماتیک استفاده میشود. زیبایی، امنیت بیشتر و سهولت استفاده ازآنها در مقایسه با کرکره های سنتی باعث شده تا استفاده از کرکره های اتوماتیک فراگیرتر شوند. کرکره برقی بر روی پارکینگ ها و همچنین بر روی ورودی های فروشگاهها و دیگر مراکز صنعتی و تجاری نصب میشوند. یکی از مزایای مهم آن بالابردن امنیت در این مکان ها میباشد. این نوع درب ها با استفاده از ریموت های کنترلی باز و بسته میشوند که در نتیجه نیازی به استفاده از نیروی فیزیکی بدن برای باز و بسته کردن آنها نیست بنابراین سهولت استفاده از آنها بسیار بیشتر از کرکره های سنتی میباشد. از دیگر مزیت های این کرکره ها که در همان ابتدا به آن اشاره شد زیبایی آن ها است، این نوع کرکره ها دارای رنگ های متنوع هستند حتی نوع چوبی آنها نیز در بازار موجود است که مطمئنا جلوه ای خاص به مکان مورد نظر شما می دهند.

 

کرکره اتومات سازی

 

تفاوت های اصلی کرکره سازی برقی مغازه و پارکینگ در چیست؟

لیست تفاوت های عمده این دو نوع کرکره اتوماتیک عبارتند از:
میزان تردد و باز و بست
شرایط و چگونگی نصب
رنگ و طرح کرکره برقی
تجهیزات اضافی مانند فتوسل و جاقفل

تفاوت تعداد باز و بسته شدن انواع کرکره برقی
یکی از تفاوت های اصلی درب کرکره ای پارکینگ با مغازه تعداد تردد است. چون تردد کرکره پارکینگ بیشتر است بهتر است موتور ساید رنجیری که مخصوص تردد بیشتر است نصب شود.
ولی کرکره مغازه کم تردد است و نهایتاً در طول شبانه روز ۲ مرتبه بیشتر باز و بسته نمی شود ، پس اگر ابعاد این درب ها کمتر از ۱۴ متر رمبع باشد می توان از موتور کم تردد تیوبلار نیز استفاده نمود

تفاوت شرایط و چگونگی نصب کرکره برقی مغازه و پارکینگ
نصب کرکره پارکینگ معمولاً بسیار آسانتر است ، زیرا ارتفاع کرکره های پارکینگ به ندرت بیشتر از ۳ متر است و معمولاً جهت نصب نیاز به داربست نیست. ولی ارتفاع کرکره های مغازه گاهی به بیش از ۶-۷ متر می رسد وباید با شرایط خاص داربست نصب شود و در ارتفاع نصاب فعالیت کند. مورد دیگر این است که معمولاً رول کرکره برقی مغازه ها در تابلوی مغازه جمع می شود و نیاز به باز و بسته کردن تابلو جهت قرار دادن رول داخل آن هست و هزینه اضافی جهت باز و بست تابلو متحمل خواهید شد. یکی دیگر از موارد ، وجود کرکره قدیمی برای مغازه است که گاهی مستلزم فک کرکره قدیمی . سپس نصب کرکره جدید است. درست است که جهت باز نمودن کرکره قدیمی باید به نصاب اجرت پرداخت شود و هزینه تمام شده اندکی بالا می رود ولی از طرف دیگر می توانید قلزات مربوط به کرکره قدیمی را به ضایعاتی بفروشید و بخش زیادی از هزینه های خرید کرکره جدید جبران خواهد شد. پس قیمت نصب کرکره برقی مغازه برای مغازه ای که کرکره قدیمی دارد اندکی بیشتر از مغازه نوساز است ولی فروش کرکره سنتی قدیمی بخشی از هزینه را جبران می کند.

تقاوت رنگ و طرح کرکره برقی پارکینگ با مغازه
بسیاری از خریداران کرکره برقی پارکینگ تمایل دارند که شکل ظاهری درب آنها با مغازه شباهت نداشته باشد و متفائت به نظر برسد، به همین دلیل از تیغه های ترکیبی مثلاً میکس تیغه ۸ سانتیمتر با ۳ سانتیمتر استفاده می کنند. بعضی مواقع از تیغه های ترکیبی پانچ با آلومینیوم و یا آلومینیوم با پلی کربنات استفاده می کنند.

 

کرکره سازی رنگی

 

همچنین خرید تیغه کرکره های رنگی ، طرح چوب و انودایز جهت درب اتوماتیک پارکینگ امری متداول است. ولی کرکره برقی های مغازه عمدتاً به رنگ سفید خریداری می شود که کمترین قیمت را در مقایسه با سایر طرح ها و رنگ های کرکره برقی دارا می باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید ، رنگ و طرح های خاص زمان تحویل را اندکی زیاد می کند. پس کرکره برقی سفید در کمترین زمان ممکن نصب می شوند و نصب سایر طرح ها اندکی زمانبر است. تجهیزات اضافی و آپشنال درب کرکره‌ای اتوماتیک معمولاً جهت نصب کرکره برقی پارکینگ یکسری تجهیزات اضافی نصب می شود که کمتر برای مغازه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. پس قیمت کرکره برقی پارکینگ به دلیل تجهزات اضافی اندکی افزایش می یابد. یکی از مواردی که برای کرکره مغازه نصب می شود و چندان هم گران قیمت نیست جاقفلی می باشد. برای کرکره برقی پارکینگ جاقفلی نیازی نیست ، ولی جهت ایمنی بیشتر و جلوگیری از برخورد کرکره با خودرو به دلیل اشتباه ریموت زدن ، پیشنهاد می شود فتوسل نصب شود که حدود ۶۰۰ هزار تومان هزینه شما بیشتر می‌شود. یکی دیگر از مواردی که جهت کاهش صدا و افزایش سرعت کرکره برقی ، بصورت آپشن به مشتری معرفی می‌شود، بست های افزایش قطر محور هستند که چندان قیمتی ندارند و توصیه می شود حتماً نصب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *