خرید لوله داربست

تا به حال به این فکر کرده اید که در ساختمان سازی به خصوص ساختمان های بلند عملیات مورد نیاز در بخش های بالایی ساختمان چگونه توسط کارگران انجام می شوند؟ در اینجا کمک گرفتن از نردبان و ابزارهای این چنینی کارساز نیست، برای رفع این نیاز بود که لوله های داربستی به وجود آمدند. درواقع داربست از یک سری لوله در اندازه های مختلف تشکیل می شود تا به این ترتیب بتواند سازه ای را ایجاد کرده و کار ساخت و ساز، رنگ آمیزی و یا هر فعالیت دیگر را برای کارگران تسهیل کند.

خرید لوله داربست

در این مقاله قصد داریم به نکات مختلف راجع به لوله ی داربست بپردازیم و به شما در امر خرید لوله داربست نو و یا حتی دست دوم و فروش لوله داربست کمک کنیم. پس اگر به این مطالب نیاز دارید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

لوله فلزی

لوله داربست چیست

پیش از هرچیز اجازه دهید لوله های داربستی را به صورت تخصصی تر برای شما شرح دهیم. لوله ی داربستی لوله های توخالی از نوع استیل درزدار هستند که به هیچ عنوان نباید برای انتقال دادن سیالات مورد استفاده قرار گیرد. این لوله ها با هدف اتصال به هم برای ایجاد داربست تولید می شوند، نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که لوله های داربست ممکن است زنگ بزنند، همچنین این لوله ها به صورت موقتی مورد استفاده قرار می گیرند.

خریداران به هنگام تهیه ی لوله های داربست برای مصارف مختلف خود باید پیچ و بست را به صورت جداگانه تهیه کنند. ناگفته نماند که لوله های داربست برای اهداف مختلف در سایزهای مختلف تولید و در بازار عرضه می شوند.

قیمت لوله داربست

مشخصات لوله داربست

 • همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم لوله های داربست در ابعاد و سایزهای مختلف در بازار وجود دارند و شما بر حسب نیاز خود می توانید بهترین اندازه را انتخاب و خریداری کنید. به طور کلی لوله های داربست با طول ۳ الی ۶ متر و قطر ۴۸ میلیمتر در بازار موجود هستند. همچنین ضخامت این لوله ها تقریبا ۵ میلیمتر است، از این روست که برخی این لوله ها را با نام لوله (داربست) پنج نیز می شناسند.
 • لوله (داربست) با توجه به شرایط آب و هوایی که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرند می توانند به طرقی با شرایط جوی در آن منطقه سازگار شوند. به عنوان مثال اگر قرار است لوله های داربستی در محیطی مرطوب متصل شده و مورد استفاده قرار گیرند، بهتر است پیش از استفاده گالوانیزه (یکی از روش های محافظت از خوردگی فلز) شوند.
 • اگر تا به حال اقدام به خرید لوله های داربست کرده باشید احتمالا متوجه شده اید که قطعات این لوله ها گاهی به صورت رنگ شده و معمولا به صورت ساده ی بی رنگ در بازار به فروش می رسند. رنگ آمیزی لوله های داربست برای این است که افرادی که از مجاورت داربست عبور می کنند متوجه وجود لوله های داربست شده و به آن ها برخورد نکنند.

البته این رنگ آمیزی لوله های داربست علاوه بر مزیتی که ذکر شد می تواند جلو زنگ زدگی لوله را گرفته و به این ترتیب عمر آن را افزایش دهد. همین مورد نیز می تواند بر قیمت لوله دابست تاثیر بگذارد، واضح است که لوله های داربست رنگ شده به دلیل فرایند طولانی تر تولید قیمت بالاتری نیز دارند.

لوله داربستی

قیمت لوله های داربستی

 • طول

در بخش پیش به بیان این موضوع پرداختیم که لوله های داربست در طول های ۳ الی ۶ متر در بازار قابل خریداری هستند. بدیهی است که هرچه طول لوله مخصوص داربست که خریداری می کنید بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

 • ضخامت

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت لوله، ضخامت آن است. لوله های داربستی معمولا در ضخامت های ۲ الی ۵.۳ در بازار به فروش می رسند که بیشترین کاربرد آن در ایران ضخامت ۲ الی ۵/۲ است.

 • قطر

قطر لوله ی داربست دیگر مولفه ای است که علاوه بر طول و ضخامت می تواند بر قیمت لوله ای که خریداری می کنید موثر باشد. واضح است که لوله های داربستی با قطر بیشتر قیمت بالاتری نیز دارند.

 • نوع

لوله های داربستی که در بازار موجود هستند در سه نوع مختلف سبک، معمولی و سنگین تولید شده اند. با توجه به هدف خریداری لوله ی داربستی می توان یکی از انواع مختلف آن را انتخاب کرد. فرایند تولید تمام انواع لوله های داربستی مشابه است و تنها تفاوتی که در آن ها وجود دارد به میزان فلز روی موجود بر روی لوله ی داربست بستگی دارد، به این ترتیب که هرچه میزان فلز روی به کار رفته برای پوشاندن لوله ی داربست بیشتر باشد، به بیشتر شدن ضخامت لوله ی داربستی منجر شده که این موضوع می تواند استحکام لوله را تحت تاثیر قرار دهد. (هرچه ضخامت لوله ی داربستی بیشتر باشد وزن آن بیشتر شده که بر قیمت آن نیز تاثیر می گذارد. )

 • گالوانیزه بودن

بعد از مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم می توان گالوانیزه بودن لوله ی داربستی را البته با درجه ی اهمیت کمتری به عنوان یکی دیگر از موارد موثر در تعیین قیمت نهایی لوله ی داربستی معرفی کرد.

لوله اسکلت سازی

خرید لوله داربست

برای خرید لوله اسکافلد (داربست) باید دقت کافی داشت چراکه قرار است انسان هایی بر روی آن در ارتفاع بالا به کار مشغول شوند. اگر این لوله ها بدون توجه به نکات ایمنی و شرایط موجود خریداری و استفاده شوند، می توانند خسارات جبران ناپذیری را به عمل آورند. خریدار لوله ی داربستی باید با توجه به نوع پروژه ی خود بهترین و مناسب ترین لوله ی موجود را انتخاب کند.

کارگر و یا کارگرانی که قرار است بر روی لوله (داربست) کارکنند و همچنین ابزار و مصالح به کار گرفته شده توسط کارگران همگی دارای وزنی هستند که روی هم رفته باید محاسبه شده و در هنگام خرید لوله (داربست) مورد توجه قرار گیرند. لوله های داربستی کاربردهای بسیار زیادی دارند از این رو در شهرهای مختلف البته با قیمت های کمی متفاوت در بازار وجود دارند. شما به عنوان خریدار می توانید با توجه به میزان اهمیت و کاربرد لوله ی داربستی آن ها را به شکل نو و یا دست دوم از بازار خریداری کنید.

عوامل موثر بر قیمت لوله های داربست را در بخش پیشین شرح دادیم، در هنگام خرید لوله حتما باید به عوامل ذکر شده توجه کرد. البته علاوه بر موارد ذکر شده باید عدم وجود شکستگی، بریدگی و یا خمیدگی لوله نیز مورد بررسی قرار گیرد.

 • خرید لوله داربست نو

فروش لوله داربست در مراکز خرید و فروش ابزار صنعتی انجام می شود. البته در هنگام خرید این لوله ها باید اطلاعات کافی از انواع مختلف آن و ویژگی های موجود لوله ها داشته باشید و در نهایت با توجه به کاربرد خاصی که برای آن اقدام به خرید لوله کرده اید کار را به اتمام برسانید. به عنوان مثال اگر قرار است برای ساختمانی لوله های داربستی را خریداری کنید که چند کارگر و بنا بر روی آن به کار بپردازند باید حتما به ضخامت و استحکام آن توجه کنید، زیرا همان طور که گفتیم لوله های داربست با جان انسان ها در ارتباط مستقیم هستند.

 • خرید لوله داربست دست دوم

به طور کلی لوله های داربستی دوام بالایی دارند و خیلی زود از رده خارج نمی شوند، علاوه بر این کاربردهای گوناگون که برای لوله های داربستی وجود دارد برخی را به این فکر می اندازد که به جای خرید لوله ی داربستی نو اقدام به خرید لوله داربست دست دوم بکنند. به عنوان مثال شخصی که برای مناسبت های مذهبی مختلف تکیه ای برپا می کند، می تواند با اطمینان خاطر از لوله های داربستی دست دوم البته با توجه به موارد ذکرشده استفاده کند.

خرید لوله داربست دست دوم

انتخاب مرکز فروش لوله داربست

با وجود شرکت های مختلفی که در زمینه ی فروش لوله داربست فعالیت می کنند، انتخاب یک مرکز معتبر برای خرید لوله های داربستی کار چندان ساده ای نیست. علاوه بر این ها امروزه با رواج فناوری هر کسی می تواند از هر گوشه ی کشور سفارش خرید لوله داربست را به صورت اینترنتی و بدون نیاز به حضور در محل ثبت کند. این موضوع البته مزایا و معایبی دارد که از جمله مزایای آن می توان به تسهیل روند خرید اشاره کرد، علاوه بر آن با توجه به گسترش شرکت هایی که لوله های داربست را به فروش می رسانند، احتمالا رقابتی بین شرکت های مختلف ایجاد می شود که این رقابت می تواند منجر به افزایش کیفیت محصولات شود.

بهترین راه برای اطمینان از خرید محصول از بهترین شرکت، کسب اطلاعات در این زمینه است، در صورتی که شما اطلاعات اولیه را در زمینه ی لوله های داربستی داشته باشید می توانید به راحتی آنچه نیاز دارید را با توجه به هدف از نصب لوله ی دابستی و کاربرد آن، تشخیص داده و از شرکتی معتبر همچون شرکت …. لوله داربست خود را خریداری کنید.

نکته ی دیگری که باید در انتها اضافه کنیم این است که بسیاری از خریداران علاوه بر مسائل فنی مربوط به لوله داربست به شهری که لوله در آن تهیه و تولید می شود نیز توجه می کنند. با توجه به بررسی های انجام شده “بازار لوله و اتصالات تهران” و “داربست فلزی اصفهان” جز مواردی هستند که افراد زیادی در هنگام خرید لوله های داربستی به آن ها توجه داشته اند.

خرید لوله داربست نو

کاربردهای لوله های داربستی

 • ساختمان سازی

اصلی ترین کاربرد و هدف تولید و عرضه ی لوله های داربستی در ساختمان سازی است. ساخت و ساز، رنگ آمیزی و اجرای نما برای ارتفاع های بالا بدون به کار بردن داربست غیرممکن است. با استفاده از داربستی که متشکل از لوله های داربستی در ابعاد مختلف است کارگران می توانند به راحتی اهداف موردنظر کارفرما را پیاده سازی کنند.

 • تکیه های مذهبی

احتمالا در ماه های مذهبی همچون محرم تکیه هایی در گوشه و کنار خیابان دیده اید که نذورات خود را در میان مردم پخش می کنند. این افراد با کمک گرفتن از لوله های داربستی یک مکان موقتی برای انجام مراسم های خود ایجاد می کنند.

 • سازه های عمرانی

اجرای سازه هایی همچون ستون های بتنی، پل ها و… می تواند با کمک گرفتن از لوله های داربستی به راحتی انجام شود. به عبارت دیگر لوله های داربست در چنین کاربردهایی نقش نگه دارنده ی سازه را در زمان ساخت دارند.

 • سازه های موقتی

در مناسبت های مختلف شاهد فستیوال های مختلفی هستیم که به دلایل و با اهداف مختلف برگزار می شوند. از آنجایی که این جشن ها و فستیوال ها معولا سالی یک بار برگزار می شوند، در اکثر مواقع فضایی مناسب با استفاده از لوله های داربستی برای این مناسبت ها تدارک دیده می شود. به عنوان مثال نمایشگاه های کتابی که در روزهای مختلفی از سال به مدت چند روز در شهری برگزار می شوند و یا جشن ها و مراسم هایی که به مناسبت های متفاوت در مکان های مختلف شاهد آن ها هستیم چون موقتی هستند و فقط چند روز برگزار می شوند با کمک لوله های داربستی مکانی برای اجرای آن ها فراهم می شود.

کاربردهای لوله های داربستی

نکاتی که در هنگام نصب لوله های داربستی باید به آن ها توجه کرد

خرید لوله های داربستی و بستن آن ها به هم، داربست را شکل می دهد، شاید هر کسی ادعا کند که توانایی بستن لوله های داربستی به هم و ایجاد داربست را دارد، اما در هنگام نصب و اتصال لوله های داربستی باید به یک سری نکات توجه کرد که بتوان از امنیت و کارآمدی داربست نصب شده اطمینان حاصل کرد.

در ادامه به برخی از مهم ترین مواردی که در هنگام نصب داربست باید به آن ها توجه کرد، اشاره می کنیم.

 • پایه های عمودی

لوله هایی که در هنگام نصب داربست به صورت عمودی قرار می گیرند، حکم ستون داربست را دارند که استحکام داربست نصب شده تا حد زیادی به این لوله ها وابسته است. این لوله ها باید در فاصله ی مناسب از هم قرار گیرند تا تعادل در تمام داربست حفظ شود. فاصله ی لوله های عمودی از هم باید ۲ متر باشد.

 • قرار گرفتن لوله های عمودی در یک خط مستقیم

برای آنکه از صحت و کیفیت داربست نصب شده مطمئن شویم می توان به پایه های داربست توجه کرد، با بررسی داربست باید به این نتیجه رسید که پایه های داربست همگی در امتداد یک خط قرار گرفته اند. این موضوع نیز می تواند به حفظ تعادل در داربست کمک کند.

 • روغن کاری بست ها

یکی از مواردی که پس از نصب داربست باید به آن توجه کرد، روغن کاری بست هایی است که کار اتصال لوله های داربست را بر عهده دارند. این بست ها از جنس چدن هستند.

 • اطمینان از استحکام لوله های داربستی پیش از قرار گرفتن تخته

پس از نصب داربست و پیش از قرار دادن تخته ای که قرار است کارگران بر روی آن ایستاده و به کار خود بپردازند، حتما استحکام بست ها و لوله های داربستی را به دقت بررسی کنید تا اگر در بخش هایی از نصب، کار اتصال به درستی انجام نشده باشد و یا هر مشکل دیگری پیش آمده باشد، پیش از آنکه ضرر جبران ناپذیری در حین کار پیش بیاید، مشکل رفع شود.

بورس لوله داربست

کلام آخر

برای ساخت سازه های بلند، برگزاری مراسم ها و نمایشگاه هایی که به مناسبت های مختلف برگزار می شوند، استفاده از لوله های داربستی راه حلی ایمن و ساده است. لوله های داربستی با کمک پیچ و بست هایی که در انواع و سایزهای مختلفی در بازار وجود دارند، داربست را شکل می دهند. با اتصال لوله های داربست کارگران به راحتی به انجام کار خود در بخش های بالایی ساختمان می پردازند.

سعی ما بر این بود تا در این مقاله به ابعاد مختلف و ویژگی های گوناگون لوله های داربستی بپردازیم تا در امر خرید این لوله ها اطلاعاتی جامع در اختیار شما قرار دهیم.

مرکز داربست دست دوم
جک سقفی داربست
قالب بتن سازی

6245 412 0912