جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ در مدل های متفاوتی در بازار موجود است که جنس های مختلفی دارند. اما برای اتوماتیک نمودن درب های لولایی بایستی جند فاکتور را مد نظر قرار داد تا بتوان بهترین بهره را از خرید خود برد. ایمن صنعت ، مسیر انتخاب را با چند نکته اساسی برای شما ساده خواهد کرد.

فروش انواع سیستم های اتوماتیک (بازویی و ریلی و …) ، مجری تخصصی انواع سیستم های جک و درب اتوماتیک ، نصب و راه اندازی ، تعمیر کننده برتر انواع درب اتوماتیک و درب های مکانیکی

جک درب

 

 

جک درب پارکینگی

جک پارکینگ از خانواده درب اتومات است که به صورت هوشمند باز و بسته می شوند. جک برقی یا به عبارتی جک پارکینگی به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرند: استفاده از ریموت دستی و یا استفاده از حسگر چشمی. درب های جک دار (هیدرولیکی، پنوماتیک و گیربکسی) که در دسته درب اتوماتیک قرار دارد، با بهره گیری از سیستم هیدرولیکی و الکترومکانیکی، با استفاده از یک ریموت دستی در مواقع لازم باز و بسته می شوند. از این درب ها برای سهولت تردد و امنیت در پارکینگ ها استفاده می شود. نوع دیگری از درب های اتوماتیک درب های کشویی شیشه ای هستند که از حسگری استفاده می کنند که با تشخیص حرکت در مقابل درب، به طور اتوماتیک باز می شوند، این درب ها در مکان هایی مانند بیمارستان ها، فروشگاه ها، بانک ها و… کاربرد دارند.

 

سفارش جک پارکینگی

 

انواع جک درب پارکینگی با توجه به نحوه کارکرد

جک پارکینگی هیدرولیکی

در درب اتوماتیک هیدرولیکی از نیروی تحت فشار سیالات (عموماً روغن غلیظ غیر قابل تراکم) استفاده می شود. مزیت عمده استفاده از درب اتوماتیک هیدرولیکی، قدرت بسیار بالای آن و امکان وجود نیرو، فشار، گشتاور و حرکت یکنواخت آن است که کار را برای به حرکت درآوردن درب های سنگین، راحت می کند، به علاوه باعث می شود حرکت درب آرام و بدون لرزش باشد. در حالی که این سیستم یعنی جک پارکینگی هیدرولیکی استهلاک بسیار پایینی دارد، اما باید به سرویس و نگهداری پرهزینه آن توجه نمود. درب اتوماتیک هیدرولیکی برای مکان هایی که تردد بسیار زیاد و وزن درب بسیار بالاست.

جک پارکینگ پنوماتیک

در درب اتوماتیک پنوماتیک، نیروی تحت فشار باد، تامین کننده انرژی مورد نیاز جک ها برای به حرکت در آوردن درب ها ست. مصرف انرژی در جک پارکینگی پنوماتیک پایین می باشد و چون با سیستم های بادی کار می کنند، قابل اعتماد هستند؛ به این خاطر که در مکان های خطرناکی که امکان سیم کشی دور تا دور قابِ در وجود ندارد، می توان از درب اتوماتیک پنوماتیک استفاده کرد. همچنین جعبه کنترل که شامل دریچه و مدار زمانبندی است، در خارج از محل تنظیم می گردد. از دیگر مزایای آن می توان به حرکات آرام و بی صدا و نصب و تنظیم ساده آن اشاره نمود. این گونه جکهای درب اتوماتیک پارکینگ در گذشته استفاده زیادی داشته اند که در حال حاضر می توان به طور قطع گفت که در هیچ کجا استفاده نمی شوند.

جک پارکینگ الکترومکانیک

این نوع از درب اتوماتیک، با نیروی موتور برقی کوچکی که داخل جک به کار گرفته شده است کار می کنند، این نیرو از جک ها به گیربکس منتقل شده و نهایتا باعث حرکت درب می شود. از بزرگترین مزایای درب اتوماتیک گیربکسی جدا بودن بخش مکانیکی و الکترونیکی، تابلو فرمان کوچک و نیاز کم به سرویس و نگهداری می باشد. به دلیل کارکرد چرخ دنده ها، استهلاک سیستم نسبت به سیستم های هیدرولیکی بالاتر بوده و آسیب پذیری آن در برابر فشار بیشتر است. از معروف ترین جک های الکترومکانیک می توان جک پروتکو و جک بتا را معرفی کرد.

بهترین جک درب پارکینگ

اینکه بهترین جک یا موتور درب اتوماتیک کدام است، کاملا بستگی به نوع درب پارکینگ، وزن و شرایط ویژه آن دارد. گاهی برای یک درب دو لنگه، جک درب اتوماتیک با قدرت زیر ۲۵۰ کیلوگرم کافیست، مثل درب اتوماتیک فراز سیماران ۴S. اما گاهی یک جک یا موتور پر قدرت هیدرولیکی هم نمی تواند مناسب برخی از دربهای پارکینگ باشد.

 

قیمت درب اتوماتیک

 

انواع جک پارکینگی بر اساس شکل درب پارکینگ

جک پارکینگی دو لنگه

پرکاربردترین نوع سیستم درب اتوماتیک در ایران است. این مدل بر روی درب هایی نصب می شود که یک لنگه در راست و یک لنگه در چپ دارند و به صورت لولایی بار و بسته میشوند. مواردی که می بایست در خرید جک دولنگه برقی در نظر گرفت یکی تعداد تردد در ساعت و دیگر و وزن و عرض درب پارکینگ می باشد. شرکتهای متعدد ایرانی و خارجی در ساخت درب کنترلی دو لنگه فعالیت می کنند و تنوع بسیار بالایی برای این گونه سیستمها وجود دارد. به صورت کلی توصیه ما این است که برای تعداد واحدهای پایین مثلا زیر ده واحد تردد می توان با خیال آسوده از جک برقی دو لنگه ایرانی استفاده کرد و در صورت تردد بیشتر از سیستمهای خارجی (ایتالیایی، اسپانیایی و آلمانی) بهره برد.

جک پارکینگی تک لنگه

جک کنترلی تک لنگه بسیار شبیه سیستم دو لنگه می باشد با این تفاوت که یک لنگه درب به سمت چپ و یا راست باز می شود. برای این گونه دربها را می بایست از جک های پارکینگی پرقدرت و با شفت بلند استفاده نمود.منظور از شفت بلند، شفتی با اندازه ۵۰ سانتیمتری و یا بیشتر از آن است تا پایه جلو بازو بتواند درب را از فاصله بیشتری نسبت به لولا باز و بسته کند تا فشار از روی آن کمتر شود. البته برخی از جکهای پارکینگی شفت کوتاهی دارند ولی به علت قدرت بسیار بالا می توان از آن بازوها برای درب تک لنگه نیز استفاده نمود.

جک ریلی

برای درب هایی که به صورت کشویی به سمت چپ یا راست کشیده شده و درب باز و بسته می شود از موتورهای درب اتوماتیک ریلی استفاده می شود. برای خرید موتور درب ریلی پارکینگ نیز می بایست وزن درب و تعداد تردد در روز را در نظر داشت. هر چقدر وزن درب بالا باشد از موتور های پر قدرت تر می بایست استفاده شود و اگر تردد بالا باشد می بایست از مدلهای هیدرولیکی استفاده گردد. در بیشتر مدلهای موتور درب پارکینگ داخل پک ۴ متر روی پک وجود دارد ولی در برخی از محصولات، ریل یا دنده شانه ای باید به صورت جداگانه خریداری گردد.

خرید جک پارکینگ اتوماتیک

خوشبختانه کمپانی های زیادی در ایران و خارج از ایران در ساخت و عرضه درب اتوماتیک پارکینگ فعالیت می کنند. این موضوع باعث می شود تا دست خریدار برای انتخاب بهترین خرید با بودجه حداقلی باز باشد. مطمئنا در نظر گرفتن بودجه مناسب برای خرید درب اتوماتیک و یک انتخاب صحیح می تواند سالها آسایش را برای ساکنین یک ساختمان به ارمغان بیاورد. شما می توانید در فروشگاه ایمن صنعت تمامی انواع جک های ایرانی مانند جک سیماران , جک سوزوکی , جک ریلی بتا و همینطور انواع خارجی آن از جمله تمامی جک های ایتالیایی مانند جک بی اف تی BFT، جک وی تو ، جک فادینی Fadini و جک فک را به همراه تمامی متعلقات درب اتوماتیک مشاهده کنید.

 

 

درب کنترل دار

 

انواع جک های پارکینگ موجود در بازار 

جک های پارکینگ یک مکانیسم مکانیکی ، هیدرولیکی و یا پنوماتیکی دارند که پس از نصب بر روی درب های لولایی امکان باز و بست درب را تنها با فشردن دکمه ریموت کنترل فراهم می کند. برتری جک های هیدرولیکی نسبت به مکانیکی ها امکان تردد بسیار بالا و همچنین درب های بسیار سنگین و صنعتی می باشد.

قطعات موجود در پک جک پارکینگ

مرکز کنترل – چشمی – چراغ چشمک زن – ریموت کنترل – جک بازویی – اتصالات نصب

مرکز کنترل : مغز جک پارکینگی است، به این صورت که کلیه فرمانهای باز و بست و توقف و… را قسمت مرکز کنترل صادر میکند.

چشمی : به کمک اشعه مادون قرمز وجود مانع خارجی بین درب را تشخیص می دهد و مانع از بسته شدن درب وآسیب رساندن به خودرو و اشخاص می شود.

چراغ چشمک زن : بسته به فرمان صادر شده از سوی مرکز کنترل، علایم هشداردهنده را نشان می دهد.

ریموت کنترل : وسیله ارتباط بین مصرف کننده و مرکز کنترل به عهده ریموت کنترل می باشد. به طور استاندارد دو عدد ریموت در پک جک بازویی موجود است که در صورت نیاز می توان تعداد آن را افزایش داد.

جک بازویی : وسیله ای هست که نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی مور نیاز برای باز و بست کردن درب لولایی تبدیل میکند.

درب متحرک پارکینگ

جک پارکینگ الکترومکانیکی

این مدل از جک های بازویی مناسب برای تردد های نسبتا پایین و همچنین درب های با عرض کم می باشد که به وسیله نیروی مکانیکی و گیربکس کار می کند. نوع عملکرد این جک به این صورت است که موتور کوچکی در قسمت بالایی بازوی جک قرار دارد که به کمک گیربکس به ماردون جک کمک می کند تا با افزایش و یا کاهش طول باعث باز و بسته شدن درب شود. از لحاظ ایمنی نیز به مانند درب های هیدرولیکی دارای سطح امنیت مناسبی است که با افزودن یک قفل برقی می توان با خیال آسوده به استفاده از آن پرداخت.

جک پارکینگی هیدرولیکی

این نوع از جک ها معمولا برای مصارف صنعتی و تجاری که با درب های سنگین و تردد های بالا مواجه هستیم استفاده می شود. اساس کارکرد این نوع از جک ها فشار روغن می باشد. برتری اساسی جک های هیدرولیک نسبت به الکترومکانیکی ها قدرت بسیار زیاد، توانایی کارکرد نامحدود و استهلاک بسیارپایین آن است. در مقابل از لحاظ قیمتی بسیار گرانتر از جک های الکترومکانیکی هست.

نصب درب ریموت دار

به طور مختصر به بررسی چند برند معتبر و معروف بازار جک پارکینگی می پردازیم :

جک پارکینگی فک FAAC ایتالیا

این جک محصول کشور ایتالیا می باشد. مدت هاست که این برند با توجه به خدمات و کیفیتی که از خود نشان داده به عنوان یک برند قابل اعتماد در بازار شناخته می شود. جک پارکینگ فک با کاور آلومینیومی اضافه و شفت فولادی ضخیم و باکیفیت، مناسب برای تردد های بالا و شرایط آب و هوایی سخت می باشد. شاید بتوان حسن اصلی این جک را کارایی بسیار نرم و بی صدا و دوام مناسب آن دانست.

این برند در بین کسانی که به دنبال کیفیت هستند دارای بیشترین نصب در بازار ایران را داراست.جک پارکینگی فک در مدل های  مختلفی موجود بازار هست که برای واحد های مسکونی  با طول هر لنگه درب تا ۳ متر و درب های دو لنگه صنعتی با حداکثر طول ۷ متر می تواند باشد.

تخصص کمپانی فک تولید جک های هیدرولیک است اما با تولید جک های الکترومکانیکی با قیمت مناسب خود را در بازار جک های ارزان قیمت به عنوان یک برند قابل احترام جا داده است. مدل ۴۱۲ یکی از پرفروشترین محصولات این برند برای درب های لولایی ساختمان های با تردد پایین است.

جک پارکینگی فدینی Fadini ایتالیا

این برند نیز محصول کشور ایتالیا است که به عنوان یکی از اولین شرکت های متخصص در زمینه درب اتوماتیک شناخته می شود.این جک دارای گستره ی نسبتا بزرگی از محصولات هست که بر روی انواع درهای لولایی قابل نصب می باشد. این جک از نوع هیدرولیک می باشد که مناسب برای تردد بالای ۳۰ مرتبه در ساعت هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی ایمن صنعت

به ایمن صنعت خوش اومدید 🥇 هر خدماتی نیاز داشتید ما در خدمت شما هستیم

09126788378 ارسال پیام در واتساپ ارسال در واتساپ ارسال پیام در سروش ارسال در سروش ارسال پیام در ایتا ارسال در ایتا