مهمترین مزیت نصب درب کرکره ای برقی
۱۳۹۹/۱۱/۱۱
نصب انواع جک برقی درب پارکینگ
۱۳۹۹/۱۱/۱۱
نمایش همه

راه بند چیست و نحوه عملکرد آنها

راهبند چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم مدیریت و حفظ ایمنی پارکینگ در همه مکان‌ها حائز اهمیت است و برای دستیابی به امنیت و مدیریت معمولاً از سیستمهای حفاظتی و امنیتی پارکینگ مثل راهبند، آنتن برد بلند،جک و غیره استفاده می شود. راه بند به عنوان یک سد در ورودی و خروجی پارکینگ شما قرار می گیرد و ترددها را محدود و چک می کند، که این کار باعث می‌شود هر کسی نتواند از پارکینگ استفاده کند و فقط افراد مجاز، اجازه ورود را داشته باشند .بوم راهبند پوشش برای محوطه شما با عرض های متنوع می‌باشد.

راهبند چیست

 

موارد استفاده از راهبند

از راهبند ها می توان در اماکن مختلف مانند: پارکینگ های عمومی، اختصاصی، هتل ها، فروشگاه ها و حتی در بزرگراه ها به عنوان سد عوارضی استفاده نمود، و حتی برای مکان های سرپوشیده هم قابل استفاده می باشد. استفاده از راهبندهای جدید اتومات جایگزین مقرون به صرفه نسبت بهمحافظ ها و دروازه های سنتی و قدیمی می باشد زمانی که اتومبیل به راهبند نزدیک می‌شود در حالت معمول بوم به صورت افقی ورودی را گرفته است، زمانی که نگهبان تشخیص دهد شخص اجازه ورود به محوطه را دارد دکمه دستی راهبند را می فشارد بوم به صورت عمودی بالا رفته و اتومبیل می‌توانند وارد شود تمامی راهبندها دارای سنسورهای تشخیص مانع هستند تا در صورتی که اتومبیل کامل از زیر بازویی عبور نکرده پایین نیایند و یا زمانی اتومبیل و شخصی زیر بازویی گیر کرده باشد به آنها آسیب نرساند.

زمانی که شما از راهبند و هر سیستم حفاظتی برای اماکن خود استفاده می‌کنید این تصور را ایجاد می کنید که به امنیت و آرامش خود اهمیت می دهید ،پس هر کسی نمی‌تواند فکر تجاوز به محیط شما را داشته و همچنین وجود یک راهبند و یا هر گونه سیستم حفاظتی ارزش ملکی محیط شما را بالا می برد. از دیگر مزایای راهبند علاوه بر بالا رفتن امنیت محیط می‌توان به کنترل ترافیک در محدوده شما اشاره نمود . زمانی که اتومبیل‌ها قصد وارد شدن به محیط را داشته باشند در درجه اول باید به طور منظم کنار هم قرار بگیرند که این مهمترین عامل برای کاهش ترافیک بوده و بعد از آن راهبند به سرعت باز می‌شود و وقفه ای برای ورود ایجاد نمی کند.
دلیل اهمیت راهبند
این وسیله از نظر امنیتی بسیار مهم است زیرا اگر جلوی درب ورودی وجود نداشته باشد، افراد به سادگی و بدون هیچ اجازه‌ای می‌توانند وارد ملک خصوصی شما شوند.
وجود راهبند یا جک ریلی این امکان را فراهم می‌کند که فرد ماشین موردنظر را بررسی کرده و اگر مورد تایید بود، اجازه ورود دهد اما اگر فرد مشکوک بود می‌تواند اجازه ورود به او ندهد و از عبور فرد جلوگیری کند.

قیمت کرکره برقی چقدر است؟

انواع و اشکال راهبندها

راهبندها با انواع و شکل‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شوند که بر اساس نیاز هر فرد خریداری می‌شوند.
برای مثال در مکان‌هایی که طول درب ورودی بلند است، راهبند دراز خریداری می‌شود یا مثلا برای مکان‌هایی که عریض هستند از دو راهبند می‌توان استفاده کرد که یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست نصب می‌شود و همزمان با یک ریموت کنترل می‌شوند.
با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می‌توان برای این منظور از راهبندهای میله‌ای، ستونی، زنجیری، دفنی و … استفاده کرد.
راهبندها به دو دسته الکتروهیدرولیکی(تردد بالا) و الکترومکانیکی(تردد پایین) تقسیم می‌شوند نحوه کار هریک از این‌ها باهم متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی ایمن صنعت

به ایمن صنعت خوش اومدید 🥇 هر خدماتی نیاز داشتید ما با بیشترین تخفیف در خدمت شما هستیم

09128656707 واتساپ واتساپ سروش سروش ایتا ایتا روبیکا روبیکا
🤳
6707 865 0912