انواع تیغه کرکره برقی
۱۴۰۲/۰۹/۱۴
چگونگی چرخش کرکره برقی دور شفت
۱۴۰۲/۰۹/۱۴
نمایش همه

محاسبه قیمت کرکره برقی

برای محاسبه قیمت کرکره برقی، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید، از جمله:

 • نوع کرکره برقی

کرکره برقی در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند.

 • جنس تیغه های کرکره برقی

تیغه های کرکره برقی معمولاً از جنس آلومینیوم یا فولاد ساخته می شوند. تیغه های آلومینیومی قیمت پایین تری نسبت به تیغه های فولادی دارند.

 • ضخامت تیغه های کرکره برقی

ضخامت تیغه های کرکره برقی نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد. تیغه های ضخیم تر قیمت بالاتری دارند.

 • اندازه کرکره برقی

اندازه کرکره برقی نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد. کرکره های بزرگتر قیمت بالاتری دارند.

 • نوع موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد. موتورهای قوی تر قیمت بالاتری دارند.

 • نوع سیستم کنترل کرکره برقی

سیستم کنترل کرکره برقی نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد. سیستم های کنترل پیشرفته تر قیمت بالاتری دارند.

فرمول محاسبه قیمت کرکره برقی

با توجه به عوامل ذکر شده، می توان فرمول زیر را برای محاسبه قیمت کرکره برقی استفاده کرد:

قیمت کرکره برقی = (قیمت پایه + قیمت تیغه ها + قیمت موتور + قیمت سیستم کنترل) * اندازه کرکره

مثال

فرض کنید می خواهید یک کرکره برقی آلومینیومی با ضخامت ۱ میلی متر و اندازه ۳ متر عرض و ۲ متر ارتفاع خریداری کنید. قیمت پایه کرکره برقی آلومینیومی ۱ میلی متر، ۱۰۰ هزار تومان است. قیمت هر متر مربع تیغه آلومینیومی ۱ میلی متر، ۲۰ هزار تومان است. قیمت موتور کرکره برقی ۳۰۰ هزار تومان است. قیمت سیستم کنترل کرکره برقی ۱۰۰ هزار تومان است.

با توجه به این اطلاعات، می توان قیمت کرکره برقی را به صورت زیر محاسبه کرد:

قیمت کرکره برقی = (۱۰۰۰۰۰ + ۲۰۰۰۰ * ۳ * ۲) * ۳ * ۲
قیمت کرکره برقی = (۱۰۰۰۰۰ + ۱۲۰۰۰۰) * ۶
قیمت کرکره برقی = ۲۲۰۰۰۰ * ۶
قیمت کرکره برقی = ۱۳۲۰۰۰۰ تومان

بنابراین، قیمت کرکره برقی مورد نظر ۱۳۲۰۰۰۰ تومان است.

نکات مهم در محاسبه قیمت کرکره برقی

 • قیمت کرکره برقی در بازار متغیر است و ممکن است با توجه به عوامل مختلف، متفاوت باشد.
 • بهتر است قبل از خرید کرکره برقی، از چند شرکت قیمت بگیرید تا بهترین قیمت را دریافت کنید.
 • هنگام محاسبه قیمت کرکره برقی، حتماً عوامل ذکر شده در این مقاله را در نظر بگیرید.

کرکره برقی مغازه

مراحل نصب کرکره برقی برای مغازه و تعویض با کرکره دستی

مراحل نصب کرکره برقی جهت سهولت حرکت برای مغازه فعال:

 1. اندازه گیری دقیق محل نصب کرکره برقی
 2. خرید تیغه های کرکره برقی جدید
 3. قرار دادن تیغه های کرکره برقی جدید در ریل های قدیمی
 4. انتخاب موتور کرکره برقی مناسب
 5. نصب موتور کرکره برقی مغازه

اولین مرحله، اندازه گیری دقیق محل نصب کرکره برقی است. این اندازه گیری باید با دقت انجام شود تا تیغه های کرکره برقی جدید به درستی در ریل های قدیمی قرار گیرند.

پس از اندازه گیری دقیق محل نصب کرکره برقی، باید تیغه های کرکره برقی جدید را خریداری کنید. تیغه های کرکره برقی جدید باید از جنس و ضخامت مناسبی انتخاب شوند تا در هنگام باز و بسته شدن، سر و صدای زیادی ایجاد نکنند.

در مرحله بعد، باید تیغه های کرکره برقی جدید را به صورت منظم و دقیق در ریل های قدیمی قرار دهید. این کار باید با دقت انجام شود تا تیغه ها به درستی در ریل ها قرار گیرند و در هنگام باز و بسته شدن، به یکدیگر برخورد نکنند.

موتور کرکره برقی باید متناسب با وزن تیغه ها انتخاب شود تا بتواند کرکره برقی را به راحتی باز و بسته کند.

نصب کرکره برقی جهت سهولت حرکت برای مغازه و تعویض با کرکره دستی، یک راه حل مناسب برای افزایش راحتی و زیبایی مغازه است. این کار با صرف هزینه ای اندک، می تواند تأثیر زیادی در افزایش رضایت مشتریان و بهبود عملکرد مغازه داشته باشد.

اجزای کرکره برقی

اجزای کرکره برقی

همانطور که می دانید اصلی ترین بخش کرکره برقی، تیغه کرکره برقی است. این تیغه ها هستند که کنار هم قرار می گیرند و نمای ظاهری کرکره برقی را تشکیل می دهند. تیغه کرکره در رنگ ها و جنس های متنوعی عرضه می شود. بالا و پایین رفتن کرکره برقی با موتور الکتریکی آن انجام می شود. در واقع، مانند تمام وسایل برقی، نیروی برق در کرکره جریان می یابد و آن را به بالا و پایین هدایت می کند. اگر به ساختمان کرکره برقی دو ستون عمودی در چپ و راست کرکره مشاهده می کنید. به این دو ستون، ریل کرکره برقی می گویند. جنس ریل ها معمولا آهن و آلومینیوم هستند. برای محافظت بیشتر از کرکره برقی، از یک جاقفلی استفاده می کنند. البته همه کرکره برقی ها جا قفلی ندارند. چرخش رول کرکره توسط شفت انجام می شود. شفت لوله ای است که تیغه کرکره روی آن قرار می گیرد و در سایزهای مختلف ارائه می شود. برخی از کرکره ها، روی موتورشان یک کاور دارند. کاور موتور کرکره برقی برای زیبایی و محافظت از بارش باران و برف استفاده می شود. به علاوه، معمولا موتورهای ساید هستند که به کاور احتیاج دارند.

حداکثر برد ریموت جک درب و کرکره برقی

حداکثر برد ریموت جک درب و کرکره برقی

در این مطلب قصد داریم حداکثر برد مفید ریموت جک درب پارکینگ و ریموت کرکره برقی را بررسی نماییم. این ریموت ها در گذشته با فرکانس ۳۱۵Mhz تولید می شدهند ولی بدلیل تداخل امواج آنها باریموت دزدگیر اتومبیل ها رفته رفته این فرکانس تغییر یافت و امروزه اکثر برندهای جک و کرکره موجود در بازار با فرکانس ۴۳۳Mhz تولید می شوند. البته امروزه فرکانس ۴۳۳Mhz نیز در حال از رده خارج شدن است و اکثر برندهای در اروپا ریموت خود را با فرکانس ۸۶۸Mhz ارائه می نمایند. بعضی برندهای پیشرو در بازار کشورمان از جمله جک پارکینگی توسک نیز از این فرکانس جدید استفاده می نمایند.

محاسبه نصب کرکره برقی

کرکره برقی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی عبارتند از موتور، تیغه، ریل، قوطی، شفت، صفحه پلیت، اندکپ یا یاتاق، جا قفلی، مرکز کنترل و یو پی اس که در ادامه مقاله به معرفی این اجزا می پردازیم.

موتور کرکره برقی

موتور های کرکره برقی خود به سه دسته موتور توبلار، موتور ساید و موتور سنترال تقسیم می شوند.

موتور توبلار

از موتور توبلار برای کرکره هایی که نسبتا کوچک هستند و همچنین وزن کمی دارند استفاده می شود. این موتور که مناسب برای مکان های کم تردد می باشد جز پر کاربرد ترین موتور ها به حساب می آید. برای نصب و راه اندازی موتور توبلار به دقت فراوانی نیاز است و بسته به خصوصیات و ویژگی هایی که موتور داشته باشد قیمت آن تعریف می شود.

موتور ساید

اما موتور ساید برای کرکره هایی مناسب است که بزرگ تر هستند. این موتور ها بسیار قوی بوده و گشتاور بالا دارند. موتور ساید را روی صفحه پلیت نصب می کنند.

موتور سنترال

از این موتور ها برای کرکره هایی استفاده می کنند که وزن متوسط دارند و همچنین تردد هم در مکان مورد نظر متوسط باشد. اگر بخواهیم کرکره های قدیمی را برقی کنیم معمولا از این موتور برای آن ها استفاده می شود که نصب راحت و آسانی هم به نسبت دارد. قدرت در این موتور های کرکره برقی دارای واحد کیلوگرم می باشد.

تیغه کرکره برقی

تیغه های کرکره اتوماتیک در یک تقسیم بندی کلی به صورت تیغه های فوم دار و تیغه های امنیتی تقسیم می شوند. اما تیغه های کرکره برقی از لحاظ جنس در تقسیم بندی دیگری نیز قرار می گیرند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. تیغه های آلومینیومی: این تیغه اگرچه کاربرد زیادی در بازار دارد ولی خودش دارای درجه های کیفی مختلف می باشد. تیغه های آلومینیومی یا آلومینیوم خالص هستند، یا آلومینیوم درجه ۲ و یا آلومینیوم درجه ۳ می باشند. بسته به میزان بودجه و هدف مان از نصب کرکره برقی می توان از بین انواع مختلف، مناسب ترین نوع را انتخاب کرد. تیغه های گالوانیزه: این تیغه ها همان طور که از نام شان پیداست از جنس گالوانیزه هستند و نسبت به سایر تیغه ها قیمت پایین تری دارند. برای کسانی که به دنبال تیغه ای ارزان باشند این نوع مناسب می باشد. تیغه های پلی کربنات: ویژگی اصلی تیغه های پلی کربنات این است که شفاف هستند و زمانی که آن ها را نصب کنیم به آسانی پشت تیغه قابل رویت خواهد بود.

ریل کرکره برقی

هر کرکره اتوماتیک دارای قسمتی است که تیغه ها از آن عبور کنند. به این قسمت ریل گفته می شود و برای جلوگیری از سایش بین ریل و تیغه های کرکره برقی از لاستیک داخل ریل استفاده می شود. ریل های این کرکره را معمولا از آلیاژ آهن و آلومینیوم می سازند. برای تیغه هایی که دارای جنس گالوانیزه باشند، ریل های آهنی مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای تیغه هایی که از جنس آلومینیوم و یا پلی کربنات باشند استفاده از ریل های آلومینیوم مناسب است.

قوطی کرکره اتوماتیک

برای این که بتوان ریل کرکره را در در دو طرف چهارچوب نصب کرد به قوطی احتیاج است که قوطی های دارای اندازه مختلف را بر اساس ابعاد کرکره برقی باید انتخاب کرد.

شفت یا لوله وسطی کرکره برقی

تیغه های کرکره برقی به دور شفت رول می شوند که از جنس فولاد می باشد. اگر موتور کرکره توبلار باشد سایز شفت را ۸ در نظر می گیرند. اما برای موتور های ساید سایز ۱۱ مناسب خواهد بود.

صفحه پلیت کرکره اتوماتیک

صفحه پلیت را روی قوطی نصب می کنند تا موتور روی آن نصب شود.

اندکپ یا یاتاق کرکره برقی

اندکپ نگه دارنده ای است که آن را روی صفحه پلیت نصب می کنند.

جا قفلی کرکره برقی

اگر بخواهیم امنیت کرکره برقی را بیشتر از حالت معمول کنیم می توان قفل هایی را در قسمت انتهایی تیغه نصب کرد. نصب جا قفلی صرفا برای مطمئن تر کردن استفاده از کرکره مورد نظر می باشد.

مرکز کنترل کرکره برقی

همان طور که از نامش پیداست وظیفه کنترل فرمان های ارسال شده به موتور را داراست.

برق اضطراری کرکره برقی

اساس کار این دستگاه این است که برق را در باتری مخصوص ذخیره کند تا در زمان نبودن و قطعی برق کرکره از کار نیفتد.

انواع موتور کرکره های برقی

انواع موتور کرکره های برقی

   • موتور کرکره برقی توبلار
   • موتور کرکره برقی ساید
   • موتور کرکره برقی سانترال

موتور کرکره برقی توبلار :

بخش دیگر درب های کرکره ای برقی موتوری است که وظیفه ­انجام کار جهت بالا کشیدن و پایین آوردن درب را به عهده دارد. این موتورها می توانند با توجه به ابعاد درب توان­های متفاوتی داشته باشند. عموما دو شکل از موتورها در ساخت درب های کرکره ای استفاده می شوند که از نظر محل قرار گرفتن و کارکرد تفاوت­هایی دارند.

یکی از این دو نوع موتور، موتورهایی هستند که با توجه به شکل استوانه ای خود می توانند در داخل شفت یا همان لوله ی فولادی که در مرکز رول قرار دارد و تیغه ها بر روی آن جمع می شوند، قرار گیرند. این موتورها را به دلیل شکل استوانه ای یا لوله ای خود توبلار ( Tublar به معنای لوله­ای ) می نامند

این موتورها معمولا دارای وزن کمی هستند و در توان­های مختلف در بازار در دسترس می باشند. از مزایای این نوع موتور می توان به پوشیده بودن ظاهری و اشغال نکردن فضای اضافی اشاره کرد. این ویژگی در مواردی که محدودیت فضای نصب وجود دارد می تواند از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. اگرچه این نوع موتور در توان ها و سرعت هایی مختلف قابل تهیه است، معمولا از آن­ها در درب های سبکتر با تردد کمتر استفاده می شود.

قیمت پایین این نوع موتور کرکره برقی نسبت به موتورهای جانبی یکی از مزایای آن است که می تواند آن­ها را جهت نصب در فضاهای خانگی با تردد کم مناسب سازد. از مزیت های دیگر این نوع موتور کرکره برقی می توان به نصب آسانتر و کارایی بیصدا و قابل قبول در فضاهای با تردد نام برد.

معمولا از این نوع موتور در کرکره برقی پارکینگ­ های واحدهای مسکونی با تردد کم، پنجره ها و فروشگاه ها نام برد. معمولا این نوع موتور دارای یک آچار خلاص کن می باشد که در زمان قطع برق می توان از آن جهت بالا و پایین بردن کرکره استفاده کرد. از معایب این موتور می توان به عدم قابلیت اتصال به برق اضطراری UPS در عموم مدل های موجود در بازار اشاره کرد. یکی از معایب دیگر این موتورها می­توان به این نکته اشاره کرد که در صورت نیاز به تعمیر یا سرویس باید کل کرکره برقی جدا شده تا بتوان به موتور دسترسی پیدا کرد.

موتور کرکره برقی ساید :

نوع دیگر موتورها، موتورهایی هستند که خارج از شفت نصب کرکره برقی می گردند. از آنجا که این نوع موتور در سایت آمازون موجود است و در کنار درب نصب می شود آن­ها را اصطلاحا موتور جانبی یا ساید می نامند. این موتورها بسته به موقعیت درب در سمت راست یا چپ شفت نصب شده و معمولا از یک سیستم انتقال قدرت صفحه و زنجیر جهت انتقال نیرو به شفت بهره می برند. این موتورها معمولا قدرت بیشتری نسبت به دیگر نوع موتور یا همان موتور توبلار دارند. این موتورها می توانند در دو نوع UPS دار و بدون UPS تهیه شوند. یکی از دلایل ارجحیت این نوع موتور نسبت به موتور توبلار جدا بودن آن از مجموعه شفت و تیغه است که سرویس دهی، نصب و تعمیر آن را راحت­تر می کند.

موتور کرکره برقی سانترال :

موتور های سنترال یا سانترال توانایی به حرکت درآوردن درب هایی با میزان تردد و وزن متوسط را دارند. عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کرکره، موتور سانترال کرکره را به بهترین گزینه برای تبدیل کرکره های قدیمی به کرکره های اتوماتیک می سازد. البته استفاده از موتور های سانترال در سال های اخیر، کمتر شده است. علت اصلی این موضوع نصب مشکل تر و نیاز به قطعات بیشتر به نسبت سایر موتورهای کرکره اتوماتیک است. این قطعات، مانند شفت و فنر استهلاک پذیر هستند و هزینه تعمیر کمی هم ندارند و به همین علت ترجیح آن است که موتور سنترال به جز در شرایط خاص استفاده نشود.

طول عمر مفید کرکره برقی

طول عمر مفید کرکره برقی

طول عمر مفید کرکره برقی به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • جنس تیغه: تیغه های کرکره در انواع مختلفی از جمله آلومینیومی، گالوانیزه، فولادی و پلی کربنات تولید می شوند. تیغه های آلومینیومی و پلی کربنات طول عمر بیشتری نسبت به تیغه های گالوانیزه و فولادی دارند.
 • نوع موتور: موتورهای کرکره برقی در دو نوع توبولار و ساید تولید می شوند. موتورهای توبولار طول عمر بیشتری نسبت به موتورهای ساید دارند.
 • نحوه استفاده: اگر از کرکره برقی به درستی استفاده شود، طول عمر آن بیشتر خواهد بود.

در حالت کلی، طول عمر مفید کرکره های برقی آلومینیومی و پلی کربنات بین ۱۵ تا ۲۰ سال است.

خرید کرکره برقی

برای سفارش خرید کرکره برقی با بهترین قیمت از شرکت ایمن صنعت، می توانید به یکی از شعبات این شرکت در سراسر کشور مراجعه کنید یا به صورت تلفنی سفارش خود را ثبت کنید.

در ادامه، برخی از نکات مهم در سفارش خرید کرکره برقی آورده شده است:

 • نوع کرکره برقی: کرکره برقی ها در انواع مختلفی از جمله کرکره برقی آلومینیومی، کرکره برقی گالوانیزه، کرکره برقی پلی کربنات و کرکره برقی طرح چوب تولید می شوند. هر یک از این انواع کرکره برقی مزایا و معایب خاص خود را دارند.
 • ابعاد کرکره برقی: ابعاد کرکره برقی باید با عرض و ارتفاع درب یا پنجره ای که قرار است روی آن نصب شود، مطابقت داشته باشد.
 • نوع موتور کرکره برقی: موتور کرکره برقی ها در انواع مختلفی از جمله موتور سوئیچی، موتور توبولار و موتور شفتی تولید می شوند. هر یک از این انواع موتور کرکره برقی مزایا و معایب خاص خود را دارند.
 • سیستم کنترل کرکره برقی: سیستم کنترل کرکره برقی ها در انواع مختلفی از جمله ریموت کنترل، سوئیچ و تاچ پنل تولید می شوند. هر یک از این انواع سیستم کنترل کرکره برقی مزایا و معایب خاص خود را دارند.

پس از انتخاب نوع کرکره برقی، ابعاد کرکره برقی، نوع موتور کرکره برقی و سیستم کنترل کرکره برقی، باید اطلاعات مورد نیاز را در قسمت سفارش آنلاین وارد کنید. سپس، باید هزینه کرکره برقی را پرداخت کنید. شرکت ایمن صنعت پس از دریافت سفارش، کرکره برقی را در اسرع وقت برای شما ارسال می کند.

کرکره برقی آیا اتوماتیک می شود؟

کرکره برقی یک نوع درب اتوماتیک است که برای باز و بسته شدن به صورت اتوماتیک استفاده می شود. این درب ها معمولاً از تیغه های فلزی یا پلاستیکی تشکیل شده اند که به صورت افقی روی ریل ها حرکت می کنند.

کرکره برقی مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • راحتی: استفاده از کرکره برقی بسیار راحت است و نیازی به نیروی انسانی ندارد.
 • امنیت: کرکره برقی امنیت ساختمان را افزایش می دهد و از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری می کند.
 • عایق: کرکره برقی می تواند از ورود صدا و گرما به داخل ساختمان جلوگیری کند.
 • زیبایی: کرکره برقی می تواند به زیبایی ساختمان کمک کند.

انواع کرکره برقی

کرکره برقی در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند.

 • کرکره برقی آلومینیومی

کرکره برقی آلومینیومی از جنس آلومینیوم ساخته شده است. این نوع کرکره برقی سبک وزن و مقاوم است و قیمت مناسبی دارد.

 • کرکره برقی فولادی

کرکره برقی فولادی از جنس فولاد ساخته شده است. این نوع کرکره برقی بسیار مقاوم است و امنیت بالایی دارد.

 • کرکره برقی پلی کربنات

کرکره برقی پلی کربنات از جنس پلی کربنات ساخته شده است. این نوع کرکره برقی شفاف است و دید خوبی به داخل ساختمان می دهد.

 • کرکره برقی مشبک

کرکره برقی مشبک از تیغه های مشبک تشکیل شده است. این نوع کرکره برقی دید خوبی به داخل ساختمان می دهد و امنیت بالایی دارد.

 • کرکره برقی رول آپ

کرکره برقی رول آپ از تیغه های آلومینیومی یا فولادی تشکیل شده است که به صورت افقی روی ریل ها حرکت می کنند. این نوع کرکره برقی برای درب های ورودی و خروجی ساختمان، درب های پارکینگ و درب های انبارها استفاده می شود.

 • کرکره برقی صنعتی

کرکره برقی صنعتی از جنس فولاد ساخته شده است و برای درب های ورودی و خروجی انبارها، کارگاه ها و کارخانه ها استفاده می شود.

 • کرکره برقی تجاری

کرکره برقی تجاری از جنس آلومینیوم یا فولاد ساخته شده است و برای درب های ورودی و خروجی فروشگاه ها، مغازه ها و مراکز تجاری استفاده می شود.

 • کرکره برقی مسکونی

کرکره برقی مسکونی از جنس آلومینیوم یا پلی کربنات ساخته شده است و برای درب های ورودی و خروجی منازل مسکونی استفاده می شود.

انتخاب کرکره برقی مناسب

برای انتخاب کرکره برقی مناسب، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید، از جمله:

 • نوع محل نصب

کرکره برقی برای انواع مختلف محل ها، از جمله درب ورودی ساختمان، درب پارکینگ، پنجره و غیره، قابل استفاده است.

 • میزان امنیت مورد نیاز

میزان امنیت مورد نیاز شما به محل نصب کرکره برقی بستگی دارد. اگر محل نصب کرکره برقی در معرض خطر سرقت قرار دارد، باید از کرکره برقی با امنیت بالا استفاده کنید.

 • بودجه

قیمت کرکره برقی با توجه به نوع و کیفیت آن متفاوت است. قبل از خرید کرکره برقی، بودجه خود را در نظر بگیرید.

نکات مهم در انتخاب کرکره برقی

 • نصب کرکره برقی باید توسط متخصصان انجام شود.
 • اندازه گیری محل نصب کرکره برقی باید با دقت انجام شود.
 • ریل های کرکره برقی باید به صورت محکم و دقیق نصب شوند.
 • تیغه های کرکره برقی باید به صورت منظم و دقیق در ریل ها قرار گیرند.
 • موتور کرکره برقی باید متناسب با وزن کرکره باشد.
 • سیستم کنترل کرکره برقی باید متناسب با نیاز شما باشد.

محاسبه قیمت کرکره برقی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *